نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 22713
تاریخ انتشار: 1396/02/23 - 10:11:17

حمله هکرها به 74 کشور جهان با کمک بدافزار آژانس امنیت ملی آمریکا

شبکه فاکس نیوز از یک حمله سایبری گسترده هکرها به هفتاد و چهار کشور جهان از جمله کشورهایی در اروپا و آسیا خبر داد.
حمله هکرها به 74 کشور جهان با کمک بدافزار آژانس امنیت ملی آمریکا,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز از حمله سایبری گسترده هکرها به هفتاد و چهار کشور جهان از جمله کشورهایی در اروپا و آسیا خبر داد.

بر این اساس، یک بدافزار قدرتمند که گفته می‌شود ساخت آژانس امنیت ملی آمریکاست، کل بیمارستان‌ها و شبکه بهداشت و درمان انگلیس و همچنین مجموعه عظیمی از شرکتها در دهها کشور دیگر از جمله اسپانیا را هدف حمله سایبری خود قرار داده است.

این حمله سایبری مشکلات عظیمی را در شبکه بیمارستانی و درمانی انگلیس بوجود آورده و باعث لغو بسیاری از نوبت‌دهی‌های صورت‌گرفته در مراکز درمانی این کشور شده است.

"ترزا می" نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هدف از این حمله سایبری، صرفا شبکه بهداشت و درمان انگلیس نبوده بلکه حمله‌ای بین‌المللی به چند کشور و چندین سازمان جهانی بوده است.

مقامات اسپانیا و روسیه نیز روز جمعه اعلام کردند شمار زیادی از شرکت‌های آنها قربانی یک حمله سایبری گسترده شده‌اند.

یک ویروس پرقدرت وارد رایانه‌های بسیاری از شرکت‌های اسپانیایی شده و تا زمانی که مبلغ باج خواسته شده پرداخت نشود، سامانه‌ها را مسدود نگه می‌دارد.

فاکس نیوز گزارش داد بدافزار مذکور از آژانس امنیت ملی آمریکا ربوده شده و تاکنون رایانه‌های 74 کشور جهان را آلوده کرده است.

طبق اعلام کارشناسان امنیت سایبری، این بدافزار از نوع "باج‌افزار" بوده و پس از سلب دسترسی کاربر به رایانه خود، اطلاعات آن را هک کرده و در ازای برقرار کردن مجدد دسترسی کاربر به رایانه یا پس دادن اطلاعات از او باج‌خواهی می‌کند.

شرکت امنیتی کسپرسکی اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 45 هزار حمله سایبری را از سوی بدافزار مذکور در این 74 کشور رصد کرده است. مبلغ باج درخواستی این بدافزار نیز بین 300 تا 600 دلار اعلام شده است.

 انتهای پیام/  


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.