نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 22744
تاریخ انتشار: 1396/02/24 - 16:11:07

هیچ جای دنیا ایران نمی‌شود؛

طیبی: بازی‌کردن در کنار 12 بازیکن برزیلی بسیار سخت است

لژیونر مشهدی فوتسال کشور می‌گوید اگر تیم ملی ایران امکانات تیم ژاپن را داشت همواره می‌توانست در جام جهانی جزو مدعیان باشد.
 طیبی: بازی‌کردن در کنار 12 بازیکن برزیلی بسیار سخت است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، حسین طیبی که بعد از درخشش در جام‌جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا به تیم غیرت قزاقستان پیوست با این تیم موفق شد ضمن قهرمانی در لیگ قزاقستان، به مقام سومی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

طیبی با گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا به اولین بازیکن ایرانی تبدیل شد که در لیگ قهرمانان گلزنی کرده و نیز نخستین بازیکن ایرانی بود که با یک تیم اروپایی روی سکوی لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت. صحبت‌های شنیدنی طیبی را در ادامه می‌خوانید.

*با تیم غیرت موفق شدی به مقام سومی لیگ قهرمانان اروپا برسی اما از صعود به فینال این رقابت‌ها بازماندی. نظرت در مورد این رقابت‌ها و کسب مقام سومی اروپا چیست؟

خدا را شکر هر جایی بودم سعی و تلاش کردم نماینده خوبی برای ایران باشم. خیلی دوست داشتم در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کنم و به نظرم تیم ما لیاقت حضور در فینال را داشت، اما در بازی مقابل تیم اینتر مویستار اسپانیا با وجود اینکه بازی را خیلی خوب شروع کردیم و از حریف هم پیش افتادیم، در نهایت بازی 2 بر 2 شد و در وقت اضافه بازی را واگذار کردیم. در بازی نیمه نهایی دچار مصدومیت جزیی شدم و در خیلی از دقایق بازی نتوانستم بازی کنم اما خدا را شکر در بازی مقابل نماینده روسیه در دیدار رده‌بندی توانستیم پیروز شویم و به مقام سومی لیگ قهرمانان برسیم. در دیدار رده‌بندی توانستم هم یکی از گل‌های غیرت را بزنم و هم یک پنالتی را تبدیل به گل کردم. به طور کلی چهار تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بهترین تیم‌های باشگاهی دنیا هستند و برترین بازیکنان دنیا هم در این تیم‌ها بازی می‌کنند. سطح مسابقات بسیار بالا بود و بالاترین سطحی که تجربه کرده بودم، این مسابقات بود.

*مردم قزاقستان هم مانند مردم ایران به فوتسال علاقه‌مندند؟
همه جا طرفدار وجود دارد اما به نظرم هیچ جای دنیا ایران نمی‌شود. در ایران مردم خیلی فوتسال را دنبال می‌کنند اما متأسفانه پخش زنده نداریم. در قزاقستان هم تیم غیرت طرفداران زیادی دارد و مردم این کشور این تیم را خیلی دوست دارند. غیرت افتخارات زیادی را به دست آورده و شاید به نحوی این تیم توانسته کشور قزاقستان را در فوتسال مطرح کند.

*توانستی با هواداران غیرت ارتباط خوبی برقرار کنی؟
واقعاً بازی کردن در تیمی که ۱۲ بازیکن برزیلی دارد و کادر فنی هم کاملاً برزیلی است بسیار دشوار است. ضمن اینکه من دو ماه دیر به این تیم اضافه شدم، خیلی سخت بود با این شرایط خودم را در تیم جا بیندازم و بتوانم از سرمربی بازی بگیرم. خدا کمک کرد و من هم تلاش کردم و توانستم شرایط خوبی را در تیم غیرت کسب کنم. علی هاشمی هم خیلی به من کمک کرد تا بتوانم در این تیم بمانم و با دیگر بازیکنان برای رسیدن به ترکیب اصلی بجنگم. خدا را شکر با هواداران نیز ارتباط خیلی خوبی داشتم.

*قراردادت با تیم غیرت تمام شده،‌ می‌خواهی دوباره به این تیم برگردی؟
قراردادم با غیرت یک ساله بوده و تمام شده و فعلاً می‌خواهم استراحت کنم. پیشنهادهایی دارم و باید بررسی کنم تا برای آینده فوتسالی‌ام تصمیم مناسبی بگیرم. از لحاظ تمرینی ۹ ما سخت را پشت سر گذاشتم. بعد از جام جهانی استراحت نکردم و مستقیم به آلماتی قزاقستان رفتم و تمرینات سختی را پشت سر گذاشتم. واقعاً این مدالی که با تیم غیرت در اروپا گرفتم، خستگی را از تنم بیرون برد و الان دوست دارم یک مدت فقط استراحت کنم. بعد از آن سعی می‌کنم مشورت کنم و تصمیمی بگیرم تا به آینده فوتسالی‌ام کمک کند و بتوانم مسیرم را طی کنم.

*به نظر می‌رسد در این کشور رقیب قدرتمندی برای تیم غیرت وجود ندارد.
تیم ما قهرمان لیگ قزاقستان، جام حذفی و تورنمنت بین‌المللی روسیه شد. تیم غیرت بازیکنان خارجی زیادی دارد و چهار نفر از آنها هم فقط پاسپورت قزاقستانی دارند،‌ به همین دلیل این تیم شرایط خیلی  بهتری نسبت به سایر تیم‌های قزاقستانی دارد. فکر نمی‌کنم رقیب خیلی قدرتمندی در لیگ داشته باشیم. شاید در سال‌های آینده تیمی بتواند با تیم غیرت رقابت کند اما در حال حاضر کفه ترازو به نفع تیم غیرت سنگینی می‌کند.

*به نظر می‌رسد امکانات باشگاه غیرت به لحاظ فردی هم به خودت خیلی کمک کرده است.
امکانات این تیم واقعاً فوق‌العاده است. نه فقط تیم غیرت بلکه در تیم روسی هم که بازی می‌کردم، هم از لحاظ امکاناتی و هم از لحاظ احترامی که به بازیکن می‌گذارند، شرایط فوق‌العاده بود. مدتی پیش اظهار نظری از قدرت بهادری دیدم که گفته بود لیگ عراق امکاناتش از ما بهتر است،‌ به نظرم امکانات لیگ ایران خیلی پایین‌تر از بسیاری از لیگ‌ها است اما از نظر فنی، لیگ ایران فوق‌العاده‌ است. زمانی که به غیرت پیوستی عده‌ای اعتقاد داشتند این تیم قدرتمندی نیست اما الان با کسب مقام سومی اروپا نشان دادید این تیم قدرتمند است. به یک چیز اعتقاد دارم، اگر کسی بخواهد یک نفر را خراب کند،‌ خدا خیلی بیشتر به آن شخص کمک می‌کند تا موفق شود. من بعضی حرف‌ها از برخی‌ها شنیدم که واقعاً برای من، خودشان و حرف‌های‌شان بی‌اهمیت بود. مگر می‌شود کسی بگوید غیرت قزاقستان تیم ضعیفی است؟ اگر ضعیف‌ است چرا بهترین بازیکنان دنیا در این تیم بازی می‌کنند؟ این تیم دو بار قهرمان اروپا شده است. من خیلی تعجب می‌کردم از شنیدن این حرف‌ها. شما به هر کسی در دنیا بگوید تیم غیرت قزاقستان، می‌داند که جزو بهترین تیم‌های دنیاست اما حالا چون من به این تیم رفتم این حرف‌ها را می‌زنند. همانطور که گفتم وقتی کسی می‌خواهد شخصی را خراب کند خدا بیشتر به آن فرد کمک خواهد کرد. همین اتفاق هم برای من افتاد، یکسری از افراد آمدند تا این اتفاق بزرگی که برای من افتاده را کوچک نشان دهند اما خدا را شکر می‌کنم که خدا به من لطف کرد و این اتفاقات خوب برای من افتاد. فکر می‌کنم با این موفقیت‌هایی که به دست آوردم همه چیز مشخص شد.

*از تیم‌های داخلی هم پیشنهاد داری؟
پیشنهاد که وجود دارد اما فعلاً می‌خواهم استراحت کنم و در آینده تصمیم خوبی بگیرم.
*در این مدت که در ایران نبودی صحبت‌های زیادی در مورد پرداخت نشدن پاداش‌های سومی جام جهانی زده شد، چه نظری در این مورد داری؟
هنوز پاداش‌های پیروزی‌های تیم ملی در جام جهانی را هم نگرفتیم، واقعاً این خیلی زشت است. مسئولان فدراسیون هر روز مصاحبه می‌کنند و اعلام می‌کنند پاداش ملی‌پوشان هفته آینده پرداخت می‌شود اما ما نمی‌دانیم چرا هفته آینده نمی‌‌آید. من فوتسال را با هیچ رشته‌ای مقایسه نمی‌کنم و نمی‌گویم ما را با فوتبال مقایسه کنید اما می‌گویم شأن و شخصیت ملی‌پوشان فوتسال باید حفظ شود. بازیکنان فوتسال افتخار کمی به دست نیاوردند. شرایط اردوی‌مان اصلاً خوب نیست، امکانات‌مان خوب نیست، بازی تدارکاتی خوب نداریم، اردوی خارجی خوب نداریم، آن‌هم در سالی که ما هم مسابقات داخل سالن آسیا و هم جام ملت‌های آسیا را داریم. ژاپن برای بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰ روز در اروپا اردو می‌زند اما ایران هیچ اردویی ندارد. خیلی بد است سرمربی تیم ملی بعد از تمرین به فدراسیون برود و با چند نفر صحبت کند تا یک اردو هماهنگ کند. به نظر شما این خوب است؟ سرمربی تیم ملی باید تمرکزش را روی تیمش باشد.

* اردوی تیم زیر ۲۰ سال در ازبکستان هم به دلیل مشکلات ملی لغو شد.
این اتفاق خوبی نبود که برای تیم زیر ۲۰ سال افتاد. کادرفنی امکانات می‌خواهد، تیم زیر ۲۰ سال ما ۶ ماه است که تشکیل شده و نیاز به بازی تدارکاتی دارد تا در شرایط بازی قرار بگیرد. کادر فنی هم روی این بازی‌های تدارکاتی حساب می‌کند. این بازی‌های دوستانه خیلی می‌تواند به تیم زیر ۲۰ سال کمک کند اما لغو این دیدارها اصلاً اتفاق خوبی نیست. نگاه‌ مسئولان به فوتسال باید عوض شود. ما اگر امکانات ژاپن را داشته باشیم همیشه در جهان مدعی هستیم، ژاپن را می‌گویم نه تیم‌های اروپایی. ما امکانات عادی را هم نداریم. این شرایط اصلاً خوب نیست. با این شرایط الان همه توقع دارند ما دوباره قهرمان آسیا شویم. مردم توقع بالایی از فوتسال دارند و این توقع بجایی است. بچه‌های تیم ملی هم تلاش می‌کنند تا دل مردم را شاد کنند، همانطور که در جام جهانی این کار را کردند. خدا شاهد است بچه‌های تیم ملی در جام جهانی برای پول بازی نکردند و فقط تلاش کردند تا این شادی را به مردم هدیه دهند. ما پاداش‌مان را از مردم گرفتیم. بازیکن تیم ملی فوتسال لَنگ ۱۰ میلیون تومان نیست اما باید به این بازیکنان احترام بگذاریم و به صحبت‌هایی که زده‌اند عمل کنند. باید شخصیت بچه‌ها حفظ شود، وقتی تیمی سوم جهان می‌شود باید بهترین امکانات در اختیارش قرار گیرد.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.