نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 22745
تاریخ انتشار: 1396/02/24 - 16:23:49

تعهد ترامپ برای معرفی فوری رئیس جدید اف‌بی‌آی

پس از آنکه رئیس‌جمهور آمریکا با اخراج جیمز کومی، رئیس سابق اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) یک طوفان سیاسی به پا کرد، متعهد شد تا فورا رئیس جدید این اداره را معرفی کند.
تعهد ترامپ برای معرفی فوری رئیس جدید اف‌بی‌آی,

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران تاکید کرد که قادر است حتی قبل از رفتن به نخستین سفر خارجه‌اش به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا تصمیمش را درخصوص اینکه چه کسی باید جایگزین جیمز کومی شود و ریاست اف‌بی‌آی را برعهده گیرد، اتخاذ کند.

ترامپ به خبرنگاران همراهش در هواپیمای ریاست جمهوری آمریکا که به مقصد ویرجینیا در حرکت بود گفت: فکر می‌کنم این روند به سرعت پیش می‌رود. نامزدهای پست ریاست اف‌بی‌آی که تحت بررسی قرار دارند کاملا معروف و شناخته شده هستند. اساسا آنها در طول زندگی‌شان مورد بررسی قرار گرفته‌اند اما این نامزدها بسیار معروف، محترم و بااستعداد هستند و ما نیز به دنبال چنین فردی برای ریاست اف‌بی‌آی هستیم.

این در حالی است که منتقدان به خاطر اخراج ناگهانی جیمز کومی به شدت از ترامپ انتقاد کرده‌اند.

کومی در حالی اخراج شد که مشغول تحقیقات درخصوص مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و روابط احتمالی میان مسکو و کمپین انتخاباتی ترامپ بود؛ ادعایی که روسیه رد کرده و کاخ سفید می‌گوید هیچ تبانی در کار نبوده است.

ترامپ این اظهارات را پیش از سخنرانی در دانشگاه "لیبرتی لینچبرگ" مطرح کرد و در طول سخنرانی‌اش در جمع ۵۰ هزار تن از شرکت کنندگان هیچ اشاره‌ای به اخراج مناقشه آمیز کومی نکرد.

یکی از مقامات کاخ سفید گفته است که برای ریاست اف‌بی‌آی ۱۱ تن تحت بررسی قرار دارند که شامل اندرو مک کیب، مدیر موقت اف‌بی‌آی، جان کرنین،‌ سناتور جمهوری‌خواه، مایکل گارسیا، قاضی دادگاه استیناف نیویورک و آلیس فیشر، معاون سابق دادستان کل می‌شوند.

دو نام جدید نیز روز شنبه معرفی شد که شامل آدام لی، مامور ویژه اف‌بی‌آی و هنری هادسون، قاضی منطقه‌ای آمریکا می‌شود.

یکی از منابع آگاه به این روند گفت: جف سشنز، دادستان کل آمریکا و رود روسنستین، معاونش در حال مصاحبه با این ۷ تن هستند.

انجمن ماموران اف‌بی‌آی که مدعی است بیش از ۱۳ هزار عضو فعال و بازنشسته دارد از معرفی نام یک نامزد دیگر یعنی مایک راجرز، یکی از ماموران سابق اف‌بی‌آی ابراز خرسندی کرد.

ترامپ در دانشگاه لیبرتی از حضار به خاطر حمایتشان تشکر کرد و بدون اشاره به مساله اخراج کومی گفت: هرچقدر یک سیستم شکست خورده به شما بگوید که اشتباه می‌کنید شما باید با اطمینان بیشتری به جلو حرکت کنید.

وی خطاب به منتقدان گفت: بدون انتقاد هرگز چیز مهمی به دست نخواهید آورد. هیچ چیز آسان‌تر از یک منتقد بودن نیست؛ چراکه آنها کاری جز انتقاد انجام نمی‌دهند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.