نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 22787
تاریخ انتشار: 1396/02/26 - 10:30:37

قائم‌مقام مسکن مهر کشور:

ساکنین گلستان شهر فعلاً قسط مسکن را پرداخت نکنند

قائم‌مقام مسکن مهر کشور گفت: تا زمانی که مجتمع‌های خسارت‌دیده گلستان شهر بجنورد قابل سکونت نباشند، ساکنین اقساط تسهیلات را پرداخت نکنند.
ساکنین گلستان شهر فعلاً قسط مسکن را پرداخت نکنند,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، احمد مهرآبادی طی بازدید از گلستان شهر بجنورد در جمع ساکنان گلستان شهر بجنورد اظهار داشت: طی روزهای آینده جلسه‌ای در تهران با رؤسای بانک‌هایی که ساکنان مسکن مهر از آن‌ها تسهیلات دریافت کرده‌اند تشکیل خواهد شد.

مهرآبادی هدف از تشکیل این جلسه را دریافت سودهای مشارکت و دریافت برخی سودها غیر از ۴ درصد سود اصلی تسهیلات عنوان کرد.

وی همچنین تأکید داشت: دریافت سودهای مشارکت از سوی بانک‌ها از ساکنان مسکن مهر غیرقانونی است.

ساکنین گلستان شهر نیز به تأخیر در تحویل مجتمع‌ها از سوی پیمانکاران و استفاده از مصالح نامرغوب اعتراض داشتند که بانک‌ها نیز سود این تأخیر را به جای دریافت از پیمانکاران از ساکنان دریافت می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در ادامه با اشاره به اینکه باید گلستان شهر تحویل شهرداری شود، گفت: راه و شهرسازی استان آمادگی کامل جهت تحویل این شهرک پرجمعیت به شهرداری را دارد.

حامد مظاهریان افزود: از امروز چند گروه ۳ نفره جهت بازدید از کلیه مجتمع‌های گلستان شهر بجنورد و تعیین میزان خسارات وارده تشکیل‌شده است.

وی گفت: پس از تعیین میزان خسارت و تکمیل فرم‌های مربوطه از سوی کارشناسان بلافاصله جهت جبران اقدام خواهد شد.

مظاهریان افزود: بعد از تعیین میزان خسارت تیم‌هایی جهت تعمیرات تشکیل و وارد عمل می‌شوند که در صورت تعمیرات توسط خود ساکنان مبلغ خسارت به آن‌ها پرداخت می‌شود.

معاون عمرانی استاندار نیز در ادامه از توزیع تعداد ۶۰۰ چادر برای اسکان موقت در گلستان شهر خبر داد و افزود: در مقابل هر فاز تعداد ۱۰۰ چادر برپاشده است.

محمدحسین علی نیا گفت: ما در تلاش هستیم تا جهت بهره‌مندی ساکنان گلستان شهر از امکانات لازم طرح تحویل این شهرک به شهرداری را به‌زودی اجرایی نماییم.

وی افزود: در همین رابطه صورت‌جلسه‌ای تنظیم‌شده است تا در قبال تحویل زمین از سوی راه و شهرسازی به شهرداری جهت درآمدزایی این تغییر و تحول انجام شود که شهرداری نیز آمادگی کامل را دارد.

اکثر مجتمع‌های گلستان شهر بجنورد در اثر زلزله چند روز گذشته دچار خسارت شده است که برخی از این خسارت‌ها به دلیل استفاده برخی پیمانکاران از مصالح نامرغوب شاید منجر به تخریب کامل و بازسازی مجدد مجتمع‌ها شود.

مقاومت اکثر مجتمع‌های احداث‌شده در گلستان شهر بجنورد در برابر حوادثی نظیر زلزله به‌قدری پایین بود که روز گذشته باعث تجمع همه ساکنان آن‌ها در مقابل مسجد امام رضا (ع) واقع در مرکز این شهرک پرجمعیت شد.

فرماندار بجنورد نیز که روز گذشته با پیگیری‌های مکرر زمینه حضور قائم‌مقام مسکن مهر، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و فرمانده انتظامی بجنورد را فراهم آورده بود از نظارت ضعیف ناظران هنگام ساخت این مجتمع‌ها انتقاد کرد.

محمود ثمینی گفت: پیمانکاران و ناظران باید امروز پاسخگوی مشکلات به وجود آورده باشند.

انتهای پیام/ فروغی مهر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.