نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 22788
تاریخ انتشار: 1396/02/26 - 10:33:29

8000 نفر از زلزله‌زدگان خراسان شمالی اسکان اضطراری یافتند

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: هشت هزار نفر از زلزله‌زدگان در مناطق شهری و روستایی استان اسکان اضطراری یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سید امیر محسن ضیائی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده منطقه قصر قجر در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تاکنون دو هزار و ۳۰۰ چادر برای اسکان اضطراری زلزله‌زدگان در مناطق شهری و روستایی توزیع‌شده است، اظهار داشت: ۱۹ روستا طی وقوع زلزله دچار خسارت شده است و تاکنون هشت هزار نفر زلزله‌زده اسکان اضطراری یافته است.

وی بابیان اینکه طی ساعات اولیه عملیات نجات و امداد انجام شد، افزود: در حال حاضر نیز تأمین نیازهای اولیه ازجمله چادر، توزیع تغذیه اضطراری در حال اجراست.

شدت زلزله در شهرستان بجنورد به‌اندازه‌ای بوده که برخی از منازل مسکونی و تأسیسات بین 40 تا 50 درصد تخریب شدند و متأسفانه افرادی هم دچار آسیب شدند که هنوز هم ۲۸ نفر از این آسیب دیدگان در بیمارستان بستری هستند.

وی بابیان اینکه خوشبختانه تمام واحدهای روستایی در استان بیمه حوادث هستند، گفت: این اقدام بسیار خوبی بوده که بخش بزرگی از مشکلات را حل می‌کند.

استاندارخراسان شمالی نیز در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند در دولت تدبیر و امید، بیمه رایگان همه منازل روستاییان در استان بود که می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها باشد.

محمدرضا صالحی تصریح کرد: سرعت عمل دستگاه‌های مسئول در آواربرداری، امدادرسانی، اسکان اضطراری و ارائه خدمات به زلزله‌زدگان استان قابل‌توجه بود که جای قدردانی دارد.

وی افزود: ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری در شهرک گلستان شهر اقدام خوبی است که از سوی جمعیت هلال‌احمر اجرا می‌شود.

صالحی بابیان اینکه ۲۰ اکیپ از سوی راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت واحدهای مسکن مهر گلستان شهر به استان اعزام‌شده‌اند، اظهار داشت: این اکیپ‌ها با مراجعه به واحدهای مسکن مهر بجنورد ارزیابی و مستندسازی میزان خسارت‌های واردشده به این واحدها را بررسی کنند.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.