نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22796
تاریخ انتشار: 1396/02/26 - 16:18:05

فرماندار مشهد در گفتگو با اتفاقیه:

توزیع لیست هایی مانند «هوالمطلوب» در روز ممنوعیت تبلیغات تخلف است

توزیع لیست هایی مانند «هوالمطلوب» در روز ممنوعیت تبلیغات تخلف است ,

فرماندار مشهد گفت: هرگونه سواستفاده تبلیغاتی کاندیداها از اسم چهره های محبوب و یا احزاب شناخته شده بدون داشتن مستندات و رضایت آن‌ها جرم محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمد رحیم نوروزیان افزود: بر مبنای قانون کسانی که مدعی هستند که شخصیت یا حزبی از آن‌ها حمایت می‌کند اولا باید این موضوع را مستند داشته باشد و دوم اینکه اگر آن شخص مسئولیتی داشته باشد استفاده از عنوان و مسئولیت وی نیز ممنوع است.

با توزیع لیست انتخاباتی در زمان ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی به شدت برخورد می شود
نوروزیان با اشاره به ارائه لیست‌هایی با عنوان "هوالمطلوب" و مانند آن ادامه داد: با توزیع لیست های نامزدهای انتخاباتی در زمان ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی و نیز در شعب اخذ رای به شدت برخورد می شود. در سوابقی که بررسی شد در انتخابات گذشته مواردی از انتشار و توزیع لیست هایی با عنوان "هوالمطلوب" و "هوالمحبوب "و مانند آن در زمان ممنوعیت انتخابات وجود داشت .

معاون استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: برخی از افراد با تفکرات و سلایق سیاسی به این امر وارد شده اند و در 24 ساعت ممنوعیت تبلیغات و نیز روز اخذ رای لیست هایی بدون نام و نشان توزیع می کنند که به لیست های "هوالمطلوب "و "هوالمحبوب "مشهور شده است.

وی اظهار کرد : این اقدام از ناحیه هر فرد، دستگاه، حزب و تشکلی که انجام شود غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در ایام تبلیغات انتخاباتی فرصت کافی برای تبلیغات نامزدها وجود دارد و هر فرد، جناح و گروهی می تواند طی این ایام خود و نامزد مربوطه را با آرم و نشان مشخص به صورت فردی یا لیستی معرفی کند و از ظرفیت های قانونی هم برای این امر بهر ه برد.

وی ادامه داد : این نوع تبلیغات خلاف قانون و پایمال کردن حق مردم واقدامی بسیار زشت و غیر اخلاقی است ودر جسالت توجیهی با دست اندرکاران انتخابات برنامه ریزی شده که با این موارد به شدت برخورد شود.

شک نکنید در صورت مشاهده موردی به شدت پیگیری و تا روشن شدن منابع آن اقدام می شود

 وی تصریح کرد : "شک نکنید اگر مواردی از این دست مشاهده شود تا انتها پیگیری و اقدام می کنیم تا منابع و منشا آنها مشخص شود.
فرماندار مشهد ادامه داد : برای نخستین بار طی سال های اخیر به منظور آگاهی نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای جلسات توجیهی برگزار و به دلیل حساسیت موضوع در همه آنها حضور یافته اند.

 نوروزیان با بیان اینکه 15 ناحیه انتخاباتی تعیین شده است که تعداد شعب برخی از آنها  بیش از برخی شهرستان های استان است و برای نماینده های فرماندار در تمام این نواحی  جلسات توجیهی برگزار واهمیت موضوع ارائه و آموزش های مختلف هم داده شده است.

 وی تصریح کرد : که به هیچ وجه اجازه نمی دهیم فردی یا افراد غیر مسئولی در روند انتخابات دخالتی داشته باشند.

این مقام اجرایی اظهار کرد : وظایف اعضای شعب مشخص شده و امید است با این جلسات توجیهی ، برنامه ریزی و آموزش های ارائه شده جلوی هر گونه دخالت افراد غیرمسئول گرفته شود .

 وی گفت : هیات های نظارت بر انتخابات شوراها و نیز ریاست جمهوری هم در این راستا برنامه ریزی کرده اند و به طور قطع این هماهنگی ها مشکلات را به حداقل می رساند.

فرماندار مشهد ادامه داد :  حتی یک مورد از این نوع تبلیغات و تخلفات هم نباید اتفاق افتد و امید است انتخاباتی توام با مشارکت حداکثری ،در سلامت و امنیت کامل برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید در این زمینه به مردم اطلاع رسانی شود و مواردی از این تخلف که مشاهده شود به طور قطع مستند سازی و پیگیری می گردد.

رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان مشهد اظهار کرد: نصب آگهی اسامی نامزدها و کد آنها در شعب اخذ رای به منظور دسترسی سهل مردم به نامزدها و انتخاب آنها است و هر لیستی که به صورت سازماندهی  و برنامه ریزی منتشر و در این روز و زمان ممنوعیت تبلیغات توزیع شود اقدامی غیر قانونی است و حتما با آن برخورد می شود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.