نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 22804
تاریخ انتشار: 1396/02/26 - 18:37:50

آغاز دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو

روزنامه 'هندو بیزنس' روز سه شنبه از شروع دور ششم مذاکرات صلح سوریه در ژنو به منظور یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ شش ساله سوریه خبر داد.

این روزنامه چاپ هند با اشاره به شکست پنج دوره مذاکرات قبلی صلح سوریه که با نظارت سازمان ملل برگزار می شود، نوشت، 'بشار اسد'، رئیس جمهوری سوریه، که با شکست شورشیان، موقعیت خود را در دمشق تحکیم کرد، به تازگی به یک شبکه تلویزیونی بلاروس گفت، مذاکرات ژنو، پوچ و به نشستی صرف برای رسانه ها تبدیل شده است.
 
'استفان دی میستورا'، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه روز گذشته گفت که سازوکار تشکیل حکومت، قانون اساسی جدید، انتخابات و مبارزه با تروریسم در سوریه، چهار محور اصلی مذاکرات ژنو است.
 
به گفته وی، با توجه به حضور مذاکره کنندگان دولت سوریه وهیات عالی مذاکره کننده سوری، اپوزیسیون سوریه، به امید طرح پیشنهادهای محکم به بررسی چند مساله می پردازیم.
 
به نوشته این روزنامه، سرنوشت ریاست جمهوری سوریه یکی از موانع اصلی بر سر راه حل مساله است. در حالی که شورای عالی مذاکرات تاکید کرده است که برکناری اسد باید بخشی از دوره گذار سیاسی در سوریه باشد، حکومت اسد، این امر را غیرقابل قبول می داند.
 
رئیس مذاکره کنندگان حکومت سوریه در این دور از مذاکرات ژنو به عهده 'بشار الجعفری'، نماینده سوریه در سازمان ملل و رئیس هیات عالی مذاکره کنندگان اپوزیسیون نیز به عهده 'نصر الحریری' و 'محمد صبرا' است.
 
این روزنامه خاطر نشان کرد، موقعیت اپوزیسیون سوریه پس از پایان دور پنجم مذاکرات در 31 مارس سال جاری میلادی و بیرون راندن نیروهای مخالف از سه منطقه تحت کنترل توسط دولت ضعیف شد.

 

انتهای پیام/تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.