نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22814
تاریخ انتشار: 1396/02/27 - 10:24:48

در نشست مشترک رئیس‌کل دادگستری استان و دادستان بجنورد مطرح شد

محکومیت عضو شورای اسلامی بجنورد/۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی تشکیل شد

محکومیت عضو شورای اسلامی بجنورد/۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی تشکیل شد,

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی درباره شکایت تصاحب ملکی توسط یکی از اعضای شورای شهر گفت: بیش از یک سال پیش پرونده‌ای دراین‌باره شکل گرفت که درنهایت اواخر سال گذشته رأی بر محکومیت سه عضو ازجمله این عضو شورای شهر که در ملک ساکن بود داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصوبه‌ای درباره اختصاص ملکی برای سکونت به یکی از اعضای شورای شهر بدون تأیید فرمانداری اجراشده بود که به همین دلیل با شکایت عضوی دیگر از شورا این پرونده پیگیری شد.

وی افزود: ابتدا رأی بدوی بر محکومیت به شلاق محکومان این پرونده بود که درنهایت به جزای نقدی تغییر یافت.

وی با اشاره به اینکه دادگستری نقشی در رد صلاحیت افراد ندارد افزود: صرفاً استعلامی به‌طور قانونی از دادگستری خواسته شد که ما نیز طبق قانون اعلام کردیم.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: رسانه‌ها باید دقت داشته باشند و اجازه ندهند برخی در زمان انتخابات با اظهارنظرهای نادرست سبب برهم خوردن نظم و انحراف جامعه شوند.

وی گفت: دخالت مدیران در انتخابات ممنوع شده است و  رسانه‌ها نباید اجازه دهند انحرافات شکل گیرد.

وی درباره میزان طلاق در خراسان شمالی افزود: در سال 94 نسبت به سال 95، 1.7 درصد افزایش پرونده طلاق داشته‌ایم البته تعداد طلاق در شهرستان‌های استان متفاوت است.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی تصریح کرد: درگذشته میزان طلاق در شهرستان‌های شیروان و رازوجرگلان این استان بالابود که اکنون خوشبختانه شاهد کاهش میزان طلاق در این دو شهرستان هستیم.

قدرتی گفت: سال 94 هزار و 780 مورد طلاق در استان رخ داد که این میزان در سال گذشته به 2 هزار و 826 مورد افزایش یافت.

وی با اشاره به آسیب‌های طلاق در خانواده‌ها گفت: به همین منظور دوره‌های آموزش پیشگیری برای زوج‌ها برگزار شد همچنین مراکز مشاور شناسایی و با کمک مراکز مداخله طرح امید اجرا شد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: در سال 94 درمجموع 177 هزار و 253 پروند در استان تشکیل شد که در سال 95 این تعداد پرونده به 181 هزار و 872 پرونده افزایش یافت که البته 185 هزار پرونده طی سال گذشته مختومه شد.

قدرتی درباره قتل‌های عمد و غیر عمد انجام‌شده در خراسان شمالی نیز افزود: در سال 94 درمجموع 284 پرونده غیر عمد شکل گرفت که این تعداد در سال 95 به 258 قتل کاهش یافت.

وی اظهار داشت: همچنین در سال 94، 15 مورد پرونده ادعای قتل داشتیم که سال 95 به 7 مورد کاهش یافت.

۱۲ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان‌شمالی تشکیل شد

جانشین ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی خراسان‌شمالی گفت: در جریان تبلیغات پنجمین دوره شورای شهر و دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، ۱۲ پرونده تخلفاتی در خراسان شمالی تشکیل شد.

مسلم محمدیاران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد پرونده، 2 مورد مربوط به مدیران دستگاه‌های اجرایی، یک مورد فرماندار یکی از شهرستان‌های خراسان‌شمالی و یک مورد نیز مربوط به یکی از بخشداران این استان است.

وی تصریح کرد: در جریان انتخابات وظایف پیشگیرانه‌ای را داشته‌ایم که در این مورد با روسای ستادهای کاندیداها صحبت شد تا از اعتبارات دولتی له یا علیه کاندیداهای دیگر استفاده نشود.

یاران افزود: همچنین به روسای ستادهای توصیه‌شده ‌که از راه‌اندازی کارناوال‌ها جلوگیری شود و چنانچه در شهر کارناوال انتخاباتی برگزار شود با این افراد به‌طورجدی برخورد می‌شود.

دادستان بجنورد با اشاره به اینکه در فضای مجازی نیز امکان تخریب افراد وجود دارد، افزود: به همین دلیل جلسه‌ای با مدیران کانال‌های تلگرامی گذاشته شد و موارد مشکل‌زا به این افراد گوشزد و انتقال داده شد.

یاران با اشاره به اینکه در فضای مجازی برخی از تخلفات قابل‌توجه است افزود: از آن جمله می‌توان به جعل عنوان برای پیروزی در انتخابات شورای اسلامی شهرها اشاره کرد که مستندات دراین‌باره جمع‌آوری‌شده و با افراد خاطی قطعاً برخورد تندی خواهیم کرد.

دادستان بجنورد با اشاره به کاهش چشمگیر برخی تخلفات و جرائم اشاره داشت: اخیراً دو برادر که بیشتر از شهروندان و کودکان سرقت می‌کردند دستگیرشده‌اند. این افراد که از استان دیگری به‌منظور سرقت به استان آمده بودند، شناسایی و در اقدامی دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی فعالیت و طرح‌های خوبی انجام‌شده است، افزود: سال 94 به‌عنوان برتر کشور انتخاب شدیم و در سال 95 نیز پیش‌بینی می‌شود رتبه خوبی داشته باشیم. خوشبختانه طرح حوزه اجتماعی این استان موردتوجه قرار گرفت و برای اجرا به‌تمامی استان‌های کشور ابلاغ شد.

یاران با اشاره به اینکه مشاوران املاک و خودرو جزو اصنافی هستند که همواره شاکی زیاده داشته‌اند افزود: به همین دلیل جلسات مختلفی با صاحبان این مشاغل گذاشته و توانسته‌ایم به نتایج قابل قبولی در کاهش آمار پرونده‌های حاصله دست‌یابیم.

دادستان بجنورد برخورد با متخلفان حوزه اراضی طبیعی را نیز یکی از وظایف دادستانی عنوان و تصریح کرد: 2 هزار و 289 هکتار از راضی ملی خلع ید و با افراد خاطی به‌طورجدی برخورد شده است.

8 قاضی و وکیل قلابی در خراسان شمالی دستگیر شدند

رئیس حفاظت اطلاعات ارشد دادگستری خراسان شمالی  نیز گفت: 8 قاضی و وکیل قلابی در این استان که اقدام به غصب عناوین کرده بودند دستگیر شدند.

سید جواد ایلالی اظهار کرد:این افراد در سال‌های اخیر با سو استفاده از این عناوین و کارچاق‌کنی، مبادرت به کلاه‌برداری از مردم می‌کردند. 

وی با یادآوری اینکه در حوزه حفاظت اطلاعات دادگستری، اساساً رویکرد نگاه صیانتی بوده است افزود: مشکلی خاصی در دادگستری وجود نداشته و کارکنان این مجموعه زحمتکش و شریف هستند.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی هم در این نشست  حفاظت اطلاعات دادگستری را دارای نقش مهم نظارتی عنوان کرد و گفت:این تشکیلات جایگاه مهم و بایسته‌ای را داشته و به شایستگی به وظایف محوله عمل کرده است.

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.