نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 22852
تاریخ انتشار: 1396/02/28 - 12:54:47

شوراهای شهر و انتظارات مردم

پنجمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا با تب‌وتاب بیشتری از دوره‌های گذشته در حال انجام است و زمان کمی به انتخابات باقی‌مانده است.
شوراهای شهر و انتظارات مردم,

دراین‌بین برخی انتخاب خود را از رزومه و برنامه‌های آینده کاندیداها انتخاب کرده‌اند و برخی صرف وابستگی قومی و خویشی را مبنا قرار داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از چند جهت دارای اهمیت زیاد است. نخست اینکه پایه‌های یک نظام دموکراتیک را شکل می‌دهد. انتخابات شهر و روستا به دلیل اینکه ساده‌تر بوده و شوراها برای پاسخگویی به نیازهای ملموس و عینی و منطقه‌ای شکل می‌گیرد و رأی‌دهندگان با دقت و جدیت پیگیر آن هستند، این انتخابات تمرین خوبی است برای انتخابات فرادستی و با گستره وسیع‌تر و ملی و عاملی است برای تعمیق دموکراسی در کشور.

و ازآنجاکه انتخابات شورای شهر و روستا می‌تواند برای عمران و آبادانی منطقه بااهمیت باشد ، تصمیم‌گیری برای انتخاب فرد اصلح به همان میزان اهمیت دارد.

به میان مردم رفتیم تا نظر آن‌ها را درباره انتخاب عضو شورای شهر و ملاک‌های انتخاب اصلح جویا شویم که در ادامه می‌خوانید:

 

حرکات پوپولیستی ممنوع

محمد غفوری که استقبال گرمی از خبرنگارما داشت و به محض برخورد، ایشان را به منزل خویش جهت مصاحبه دعوت می‌کند می‌گوید: از دید من یک کاندید شورای شهر باید ضمن تخصص، تعهد و کارآمدی باید با حقوق شهروندی و مشکلات موجود در شهر آشنایی کامل داشته باشد و از بیان وعده‌های محقق نشدنی و حرکات پوپولیستی پرهیز کند و نسبت به خواسته‌های مردم بی تفاوت نباشد.

خواسته مردم اولویت هر عضو شورای اسلامی باید باشد و من به عزیزان شورای شهر توصیه می‌کنم وعده‌های غیرعملی به مردم ندهند زیرا باید روزی پاسخگوی رفتار و گفتار خود باشند.

 

ملاک من آشنایی کامل به مسائل شهری

حمید رنجبر یکی از شهروندان می‌گوید: مردم باید به دور از احساسات انتخابی آگاهانه داشته باشند و مهم‌ترین اصل برای من نه پوستر زیباست و نه اسم و چهره زیبا است.

من به کسی که سابقه مدیریتی و آشنایی کامل به مسائل شهری دارد رأی می‌دهم تا شاهد پسرفت شهر نباشم.

به همین دلیل به تمام همشهری‌هایمان توصیه می‌کنم تا حد امکان از رزومه کاری افرد آگاه باشند و به افرادی رأی دهند که سابقه اجرایی و تخصص لازم را دارند.

 

عضو شورا باید متخصص باشد

 

محمود شرکا نیز می‌گوید: بنده به تخصص خیلی اهمیت می‌دهم و بعد به تعهد. زیرا یک مهندس عمران نمی‌تواند مربی کشتی یا جودو باشد و هرکسی باید طبق تخصصی که دارد در همان رشته خودش فعالیت کند، زیرا ما هنگام مسافرت با اتوبوس به تخصص و تجربه و آشنایی راننده به مسیر اعتماد می‌کنیم نه به تیپ و چهره راننده.

آشنایی با امور شهری و ضوابط قوانین بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

تخصص حرف اول را می‌زند و اگر افرادی بی تخصص به بدنه شورای شهر ورود پیدا کنند قطعاً شهر پیشرفت نمی‌کند و باید شاهد پسرفت هم باشیم و این مطمعنا خواسته مردم شهر واستان نیست.

 

احساسات دخیل نباشد

حاج محمد سعادتی یکی دیگر از شهروندان می‌گوید: همان‌گونه که رهبر انقلاب نیز در هفته‌های گذشته بیان کردند، مردم بخصوص جوانان باید با تفکر و به دور از احساسات انتخابی آگاه داشته باشند.

حتی لیست‌های اعلام‌شده از سوی جناح‌ها نیز دلیل اعتماد من نیست و با تحقیقات خودم انتخاب خواهم داشت.

ضمن اینکه باید کاندیداها با ارائه سوابق اجرایی و مدیریتی و تخصص می‌توانند خود اعتماد مردم را جلب نمایند.

اینکه برخی لیست می‌دهند نمی‌توان خوب و دقیق باشد زیرا اگر تمام اعضای شورا شهر با یکدیگر موافق باشند گاهی نمی‌توان مصوبات دقیقی را انتخاب کنند.

شفافیت مالی و تخصص جزو معیارها است

علیرضا بابایی نیز اعتقاد راسخ به‌نظام و ولایت فقیه، شفافیت مالی و تخصص را جزو معیارهای انتخابش ذکر می‌کند و می‌گوید: ارتباط مستمر با مردم و آشنایی کامل با مدیریت شهری و روابط عمومی کافی برای ارتباط با همه اقشار باید جزو خصوصیات کاندیدای مورد نظر من باشد.

برخی به شورای شهر می‌روند تا دیده شوند و گاهی پای مصوباتی را امضا می‌زنند که اصلاً به نفع مردم و شهر نیست و صرفاً می‌توان نظر شخصی افراد را در تأییدها دید.

برخی نیز بی دلیل با مصوبات مخالفت می‌کنند که این به ضرر مردم است.

 

انتخاب از روی عکس و پوستر اشتباه است

محمود نیستانی با گلایه از برخی جوانان که بجای اندیشیدن به آینده شهر روی موج برخی احساسات سوار می‌شوند و از نوع عکس و پوستر کاندید خود را انتخاب می‌کنند می‌گوید: ما باید به کسانی رأی بدهیم که سابقه اجرایی و خدمت به مردم را داشته باشند و تنها معیاری که یک کاندیدای شورای شهر از نظر بنده باید دارا باشد ضمن تخصص و تعهد، اعتبار است که با حضور وی در شورا مردم احساس اطمینان داشته باشند.

دیده‌شده برخی شعارهایی داده‌اند که اصلاً با عمل جور درنمی‌آید و عملیاتی نمی‌شود اما ازآنجاکه خوش آب و رنگ است مردم به آن‌ها اعتماد کرده و دل‌خوش کرده‌اند اما....

 

هرکسی را بهر کاری ساختند

محمد میرزایی یکی دیگر از شهروندان نیز می‌گوید: هرکسی را بهر کاری ساخته‌اند و همین دلیل کافی است تا به کسانی رأی بدهم که تخصص کافی در مدیریت شهری داشته باشند و سابقه اجرایی آن‌ها نیز مشهود باشد. و قطعاً نمی‌توانم به کسانی که همه انرژی خود را روی گرفتن عکس زیبا گذاشته‌اند اعتماد کنم.

تصویر زیبا و عکس جذاب ملاک خوبی برای انتخاب نیست و به مردم توصیه می‌کنم ملاک انتخاب تخصص افراد و کارآمدی آن‌ها باشد و نگذارند افراد و انتخاب نادرست آینده شهرمان را تغییر دهد و شهر را مجدد به عقب برگرداند.

بنده این توصیه را به تمام شهروندانمان دارم

 

اعضا با مشکلات شهرها آشنا باشند

غلامحسین افشین پور یکی از شهروندان نیز از وضعیت موجود در شهرداری و معوقات برخی کارگران فصلی گلایه می‌کند و می‌گوید: اگر اعضای شورای اسلامی با همه مشکلات شهر و شهرداری آشنا باشند هیچ‌گاه شاهد اعتراض کارگران فصلی شهرداری نسبت به عدم دریافت حقوقشان نیستیم.

 ما باید در انتخاب افراد دقت داشته باشیم تا هیچ‌گاه شاهد بروز اختلاف بین مرکز و حاشیه از نظر عمران و آبادانی نباشیم.

اگر تخصص افراد را ملاک برای انتخاب قرار دهیم می‌توانیم در آینده شاهد کاهش اختلافات باشیم و آینده شهرمان را خودمان رقم بزنیم اما اگر در تصمیم‌گیری و انتخاب افراد عجله وبی دقتی کنیم به خود ضرر زده‌ایم.

انتهای پیام/ فروغی مهر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.