نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22854
تاریخ انتشار: 1396/02/28 - 14:18:43

عضو پیشین شورای شهر مشهد؛

"مهندس پژمان" کاندیدا نشده و از کسی حمایت نمی‌کند

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ کارزار انتخابات وارد روزهای نفس‌گیر رقابت برای جذب آرا به هر قیمتی، شده است. با توجه به این که شورای شهر عرصه رقابت بیش از 800نفر در مشهد شده است. عده‌ای به روش‌های مرسوم و اصولی برای معرفی خود بسنده نمی‌کنند. در بحث تخلفات انتخاباتی نهادهای قانونی به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهند اما بسیاری از شیوه‌های جذب رای از دادن شام به مردم تا تغییر فامیل یا سواستفاده از تشابه اسمی با شخصیت‌‌های محبوب همچنان فعال است. امری که مورد اعتراض فرماندار مشهد قرار گرفت. گفت‌وگویی ترتیب دادیم با غلامرضا خواجیُ عضو شورای سوم شهر مشهد که دکترای حقوق بین الملل و استاد دانشگاه فردوسی مشغول به تدریس است. از او خواستیم تا نظراتش را در میان بگذارد.

عضو پیشین شورای شهر مشهد گفت: مهندس پژمان، شهردار سابق مشهد در این دوره انتخابات کاندید نشده است و تا این لحظه از هیچ شخص یا لیستی اعلام حمایت نکرده است.

غلامرضا خواجی افزود: متاسفانه عده‌ای در این دوره قصد دارند مانند دوره چهارم شهر، نان فامیل و شهرت شخص ایشان را می‌خورند و از محبوبیت مهندس پژمان بهره برداری سیاسی کنند و رای مردم را کسب کنند. عده‌ای که در دوره شهردار بودن ایشان از هیچ سنگ‌اندازی دریغ نداشتند، امروز از آن دوره به عنوان دوره طلایی نام می‌برند

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد خطاب به مردم مشهد تاکید کرد: شورای ناکارآمد چهارم ، صدمات فراوانی به شهر مشهد زد.‌ پروژه مشارکتی ۷ ستاره در نقطه محروم شهر را که هزاران میلیارد تومان برای شهر سود می آورد و‌ هزاران نفر را مشغول به کار می کرد با ناکارآمدی خود به تعطیلی کشاندند.

خواجی تصریح کرد: یک هزار میلیارد خسارت به مردم در پروژه خط ۲ قطار شهری فشار اقتصادی بسیاری به مردم وارد کرد. چنان چه اکنون نیز شاهدیم که در بهره برداری از خط دو قطار شهری عاجز هستند.

متاسفانه موقع انتخابات، شاهد حرکات عوامفریبانه‌ای از سوی این دوره شورای شهر هستیم از جمله آسفالت بلوار وکیل‌آباد که باید سه سال پیش انجام می‌شد. اما خوشبختانه این کارها باعث نمی‌شود که مردم، صدمات شورای ناکارآمد چهارم به شهر مشهد را فراموش کنند.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من مردم اعضای شورای چهارم کنونی را می‌شناسند و هیچ کدام از  ۲۳ نفر که کاندیدا شده‌اند به هیچکدام از آن‌ها رای نمی‌دهند. چون شورای چهارم به مردم مشهد جفا کرد و تعداد اندکی که مخالف روال بودند هم ‌با سکوتشان، جفا به مردم را تایید کردند.

خواجی تصریح کرد: آقایان به ده‌ها سوال مردم از شورای چهارم جواب نمی دهند. از یک هزار میلیارد تومان افزایش هزینه کرد خط ۲ قطار شهری به پیمانکار، که فشار اقتصادی بر دوش مشهد بود نمی‌گویند. از‌ وارد شدن جریان سیاسی و انتخاب سیاسی افراد که خلاف اصل ۱۰۰ قانون اساسی است نمی گویند. از ۲۰ شاخصی که رییس شورای شهر چهارم برای انتخاب شهردار در اوایل این دوره مطرح کرد نمی گویند تا مردم بدانند که آن ۲۰ شاخص چه بوده که بر آن اساس، صولت مرتضوی انتخاب شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری در دوران طلایی خود به شورایی واگذار شد که نه تنها آن مسیر را ادامه نداد بلکه هنوز از اعتبار آن دوران سواستفاده و به مشهدالرضا جفا می‌کنند.


انتهای پیام/انسیه علویون


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.