نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 22856
تاریخ انتشار: 1396/02/28 - 15:43:39

سخنرانی‌ پرشور و همزمان روحانی و رییسی برگزار شد؛

دوئل انتخاباتی در مشهد

 دوئل انتخاباتی در مشهد,

در آخرین روز تبلیغات ریاست جمهوری مشهد میزبان دو کاندیدای اصلی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود.

چکیده‌ای از سخنان حجه‌الاسلام حسن روحانی در ورزشگاه تختی را در ادامه می‌خوانید.

- (خطاب به رقبا) چرا از سیاست خارجی حرف نمی‌زنید و نمی‌گویید که می‌خواهید در دور بعد روابط با جهان چگونه باشد؟

- وقتی در آمریکا این آقای جدید سرکار آمد، در اتاق فکرشان گفتند یک لبه گازانبر درست شد. لبه گازانبر بعدی اردیبهشت در ایران، اشتباه کردید. ما در ایران گازانبر نداریم. ما آن لبه گازانبری خارجی را هم کند خواهیم کرد. ما نخواهیم گذاشت تحریم به کشور بازگردد.

- (خطاب به رقبا) همه مشهد که دست شما بود. شما با جوانان مشکل داشتید. چرا با فردوسی مشکل دارید؟ چرا نقاشی اشعار فرودسی را پاک کردید؟ شما به مردم مشهد گفتید اگر هنر می‌خواهید، از مشهد بروید بیرون.

- حالا می‌خواهید ایران را بگیرد و به مردم بگویید از ایران بروند بیرون؟ فکر می‌کنند، که اختیار استان در دست آن‌ها است. اختیار کشور در اختیار ملت ایران است. همه مسئولین باید نوکر ملت ایران باشند. ما یک دولت داریم. ما یک رهبر و یک قانون اساسی داریم، در هر شهر رهبر نمی‌خواهیم.

-تقاضایم از سپاه و بسیج، اجرای وصیت نامه امام است، امام فرمود: قوای مسلح مطلقا چه نظامی، انتظامی، پاسدار و بسیج و غیره این‌‍‌ها در هیچ حزب و گروهی وارد نشوند، خود را از بازی‌‍‌های سیاسی دور نگه دارند. ما همین را از شما می‌خواهیم که وصیت امام را اجرا کنید.

-(خطاب به هواداران) من خواهشم این است که اگر کسی عکس من را پاره کرد واکنش نشان ندهید. اگر کسی به روحانی فحاشی کرد عکس العمل نشان ندهید، من به خاطر ملت ایران صبر کردم و صبر می‌کنم.

- این مردانگی بود که عده‌ای شب مذاکره، با تلفن ناشناس آقای ظریف و عراقچی را تحت فشار قرار دهید؟ چرا از پشت خنجر زدید؟ چرا به ملت خنجر زدید؟ چرا نگذاشتید ما سریع‌تر مسائل تحریم را حل کنیم.

- شما به فکر حاشیه نشین‌‍‌ها هستید؟برای حاشیه نشین‌‍‌ها اولین دولتی که تصمیم گرفت دولت اصلاحات ‌بود. چرا پس از آن، طرح‌‍‌های دولت اصلاحات را بعدا تعطیل کردید؟ آن روزها که روزها فراوانی پول بود.پول‌‍‌ها را چه کردید؟ نه شغل برای جوانان درست کردید نه پیشرفت کشور را دنبال کردید.امروز ادعا هم دارید؟ مردم من از شما سئوال می‌کنم، مردم برای گرفتن جنازه یک مسلمان از بیمارستان ناچار بودند پول قرض کنند تا جنازه را بیمارستان بگیرند این عزت ایران بود؟ آیا دولت برای سلامت مردم کاری نکرد؟ چرا بی انصافی کردید.

- یا امام رضا ما می‌دانستیم تو غریب‌الغربا هستی اما نمی‌دانستیم تا این حد تو را غریب می‌کنند. یا امام رضا ما همه چیز را برای آستان تو می‌خواهیم.  اهل تسنن هم به زیارت امام رضا می‌آیند. ارامنه هم به امام رضا احترام می‌کنند. - امام رضا امان ملت ایران است.

- چرا رفتید کنسول‌گری را آتش زدید؟ چرا مانع زیارت شیعیان شدید؟ چه کسی به شما اجازه داد که سد راه زائران امام رضا شوید؟ شما با آتش زدن اینجا و آنجا می‌خواهید کشور را اداره کنید؟ من می‌خواهم در حضور مردم مشهد و ایران و در محضر امام هشتم یک جمله بگویم، هر چه به من تهمت زدید من گذشتم.

-من شنبه صبح باز دست به سوی شما مردم دراز خواهم کرد و شنبه باز باید به سوی وحدت برویم... ما حق اقلیت و مخالفین را ضایع نخواهیم کرد. اما از یک چیز نخواهم گذشت، شما به معلمین کشور تهمت زدید. چرا رفتید به روستایی‌ها گفتید که روحانی می‌خواهد درس قرآن را از مدرسه حذف کند. شرم‌تان باد.

گزیده‌ای از سخنان حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی که در میدان شهدا مشهد سخن می‌گفت را در ادامه می‌خوانید.

-دولت باید پاسخ دهد به چه دلیلی چهار سال اقتصاد، امکانات و نیروی انسانی این کشور را معطل گذاشته است؟ باید پاسخگوی مشکلات باشد، مگر 4 سال پیش نگفتید «بازار ایران نباید مملو از اجناس چینی باشد؟» چرا بازار ما در دست چینیان است؟

- در دولت پیش سالانه 5 میلیارد دلار اجناس چینی وارد کشور می‌شد اما در دوران این دولت هر سال 10 میلیارد وارد کشور شد.

-چرا بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت صنعتی کشور تعطیل مانده است؟ چرا به جای به حرکت در آوردن چرخ‌ها به چند نفر تسهیلات داده می‌شود؟

- مردمی‌که توانستند به دنیا نشان بدهند اهل ایثار و مقاومت و اهل رقم زدن آینده تاریخ به نفع تمدن اسلامی‌هستند چرا جوان تحصیلکرده ما برای کار و کسب دچار مشکل شود. مشکل این است که آقایان به جای حل مشکل به دست توانای ملت بدانند در دست بیگانگان می‌دانند.

- ما معتقدیم راهکار برون رفت از مشکلات رکود و گرانی امروز در کشور رکورد زده است. مشکل بیکاری و فساد اداری کلید این قفله و مشکلات در دست توانای این ملت و جوانان برومند آن است. مگر بیگانگان تاکنون گره از مشکلات گدام کشور گشوده‌اند که ما دومی‌ باشیم.

- آقای محترم مگر شما  زنان را آزاد کردید؟ خداوند زنان را آزاد خلق کرده است، شما جلسه تشکیل می‌دهید و از حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، حقوق شهروندی ادعایی نیست، قانون اساسی و قوانین آن خودش حقوق شهروندی است.

- آقای روحانی، حق شهروندی آن است که بیکاری از خانواده‌ای خجالت نکشد. حق شهروندی آن است که سفره فقرای ما روز به روز کوچک‌تر نشود.
- مناسبات شما با 15 کشور همسایه چگونه است؟ بازار عراق دست ماست یا ترکیه، این نتیجه دیپلماسی شماست. مگر دیپلماسی فقط رابطه با 4 کشور است، 180 کشور در دنیا برای برقراری رابطه داریم.

- حق شهروندی که شما نسبت به آن سمینار تشکیل می‌دهید، گفتنی و ادعاکردنی نیست، باید آزادی دانشجو در سخن و انتقاد، آزادی فرهیختگان در سخن گفتن رعایت شود؛ چرا کسانی که انتقاد می‌کنند به آنها برچسب می‌زنید.

- شما اسم هنرمندان، زنان و اهل سنت را می‌برید اما در عمل برای این‌ها چه کردید؟ اینکه هنرمندی گوشه بیمارستان جان دهد ادای حق هنرمند است؟

- چرا یک  آقایی باید وام  300 میلیاردی با سود صفر درصد بگیرد؟ اینها را پاسخ دهید.


انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.