نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس خراسان رضوی | کد خبر: 23413
تاریخ انتشار: 1396/03/21 - 10:58:28

شب های ورزش در بابا موسی

شب های ورزشی بعد از افطار حال و هوای خاصی باشد مخصوصا اگر ورزش در ارتفاع را ترجیح دهی ؛به ارتفاعات کوه بابا موسی بروی و کوهپیمایی کنی ...
شب های ورزش در بابا موسی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، همه چیز برای یک کوهنوردی تدارک دیده شده،هیئت کوهنوردی استان یک گروه از هلال احمر در پناهگاه مستقر کرده اند و به محض بروز اتفاقی شماره 112 را به همه گوشزد می کنند تا مبادا اتفاقی بیفتد و غافل باشند،اعضای هیئت کوهنوردی پای کار آمده اند،در طول مسیر همنوردان را راهنمایی می کنند،در صورت بروز مشکل کمک می کنند و خلاصه سعی دارند حواسشان باشد تا یک شب ورزشی و مهیجی را برای همشهریانشان رقم بزنند.

اکیپ هلال احمر در پناهگاه مستقر هستند و به محض وقوع حادثه اگر با شماره 112 تماس بگیرند به محل وقوع حادثه  خود را رسانده و خدمات دهی می کنند.

پناهگاه که می رسند بساط چای آماده شده،گویا در شب های نخست با لیوان های یک بار مصرف توزیع چای شد و از آنجایی که برخی حواسشان نبود که محیط را با دور ریختن زباله آلوده کرده اند توزیع با لیوان را متوقف کردند و از کوهنوردان خواستند خودشان برای خوردن چای لیوان بیاورند.

 

برگزاری کارگاه های آموزشی در محل پناهگاه

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بجنورد ضمن بیان این مطالب در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید:امسال طبق سال های گذشته کوهپیمایی در بابا موسی بعد از افطار برقرار است،ضمن اینکه در ماه رمضان امسال بنا شده کارگاه های آموزشی نیز در محل پناهگاه رایگان برگزار شود و همگی می توانند در این کارگاه ها که با موضوعات متعدد و با حضور مدرسان مختص هر رشته برگزار می شود شرکت کنند.

صادق ایزدی اظهار می کند:نخستین کارگاه با موضوع سنگ نوردی و دومین کارگاه با موضوع کوهنوردی برگزار شد ،اگر توافق با شهرداری برای برگزاری کارگاه ها در پناهگاه انجام شود دوره های بعدی بعد از ماه رمضان روز جمعه برگزار خواهد شد تا عموم بتوانند در دوره حضور یابند.

وی افزود: سنگ نوردی ،کوهنوردی،کوهپیمایی و امداد و نجات و ... از دیگر موضوعات مورد نظر برای برگزاری این کارگاه است.

به گفته ایزدی مدرسین هر دوره از مربیان هیئت کوهنوردی هستند و مجوز تدریس از فدراسیون دریافت کرده اند.

اکیپ هلال احمر مستقر در پناهگاه

وی تاکید  می کند:به منظور ایجاد امنیت و ایمنی در مسیر نیز اکیپ هلال احمر در محل پناهگاه مستقر هستند و به محض وقوع حادثه اگر با شماره 112 تماس بگیرند به محل وقوع حادثه  خود را رسانده و خدمات دهی می کنند.

ایزدی توصیه می کند :کسانی که علاقمند به فعالیت کوهنوردی بعد ازافطار در بابا موسی هستند از روشنایی کافی نظیر چراغ قوه و سایر ادوات ،کفش مناسب کوهنوردی و ... استفاده کنند.

به گفته وی تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده جز یک مورد که به دلیل استفاده از کفش غیر استاندارد تاندون های پایش آسیب دید.

انتهای پیام/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.