نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 23535
تاریخ انتشار: 1396/03/25 - 08:45:56

وقتی کشورهای هم‌سنگر عربی به یکدیگر اعتماد ندارند / قرار گرفتن نام عربستان در فهرست جدی‌ترین تهدیدات علیه امارات!

در سند محرمانه شورای عالی امنیت ملی امارات از تهدید‌های جدی علیه این کشور، نام عربستان -هم‌پیمان ابوظبی- قرار گرفته شده است!
وقتی کشورهای هم‌سنگر عربی به یکدیگر اعتماد ندارند / قرار گرفتن نام عربستان در فهرست جدی‌ترین تهدیدات علیه امارات!,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی العهد نوشت: سندی محرمانه از شورای عالی امنیت ملی امارات، کشور عربستان را برای امارات تهدیدی جدی خوانده است.

این سند که در ایمیل‌های ویژه سفیر امارات در واشنگتن پیدا شد، عربستان را پس از ایران جدی‌ترین تهدید علیه امارات می‌خواند. قرار دادن نام ایران نشانی از ادامه مواضع خصمانه امارات علیه تهران است اما قرار گرفتن عربستان در این فهرست حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

گفته می‌شود هزاع بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات، در نامه‌ای که از طریق انور محمد قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه این کشور، به نهادهای امنیتی و شرکت‌های تحت مدیریت اطلاعات امارات در خارج از کشور ارسال کرد، خواستار آن شد تا در پژوهشی امنیتی، اطلاعاتی درباره کشورهایی که نامشان در فهرست «تهدیدات و چالش‌های احتمالی علیه امارات» قرار دارد، تهیه شود.

هدف از تهیه این اطلاعات ضرورت آمادگی برای رویارویی یا کاهش تاثیر تهدیدها در چارچوب راهبرد امنیتی این کشور عنوان شده است.

در این نامه، محور اطلاعات خواسته شده از کشورهایی که در فهرست «تهدید» علیه امارات جای دارند مسائل نظامی، سیاسی، جمعیتی، اقتصادی، رسانه‌ای، توان هسته‌ای (ایران) و توان شیمیایی عنوان شده است. نکته قابل توجه اینکه در ادامه، نام کشورهای مورد نظر بر اساس اولویت‌های زیر اعلام شد.

 

1- ایران

2- عربستان

3- یمن

4- پاكستان

5- قطر

6- لبنان

7- سوریه

8مصر

9لیبی

10- الجزایر

11- تونس

12- سومالی

13- باقی کشورها

 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.