نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 23598
تاریخ انتشار: 1396/03/28 - 15:04:24

معاون استاندار خراسان رضوی:

دستگاه های اجرایی ترویج فرهنگ ایثار را تبدیل به گفتمان غالب نمایند

 دستگاه های اجرایی ترویج فرهنگ ایثار را تبدیل به گفتمان غالب نمایند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، دکتر سید جواد حسینی صبح دیروز در دیدار با مدیرکل و معاونین بنیاد شهید و مشاور امور ایثارگران استاندار با اشاره به اهمیت موضوع ایثار و گذشت در جامعه افزود: جامعه امروز ما نیازمند تقویت روحیه گذشت و ایثار است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب رشد روحی و معنوی و حل بسیاری از مشکلات در جامعه می شود.

وی افزود: حیات بشری همواره حاصل فداکاری افرادی است که از تمام هستی خود گذشتند تا حیات جامعه را تضمین کنند و اوج این ایثارگری ها و فداکاری ها را می توان در شهادت خلاصه کرد .

حسینی  تصریح کرد : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمتر از شهادت نیست و بهترین روش برای اشاعه این فرهنگ در جامعه، گسترش آن در میان نسل نوجوان و جوان است.

معاون استاندار با اشاره به اینکه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور با هدف برنامه ریزی کلان در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور تشکیل شده است، گفت: مقرر شده این شورا در استان ها نیز به ریاست استانداران تشکیل و پیگیر مصوبات، اجرا و نظارت بر برنامه های آن شود.

وی تصریح کرد: موضوع ایثار و شهادت و فرهنگ سازی آن باید گفتمان غالب دستگاه های اجرایی شود.
معاون استاندار معرفی شهدا و قرائت وصیتنامه آنان در شوراهای اداری استان و شهرستان ها را یکی از کار های مفید در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود:  بهتر است در جلسات شورای اداری جلوه ویژه شهیدی که  وصیتنامه اش قرائت می شود نیز معرفی شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با اشاره برگزاری نخستین کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای جهان اسلام در مشهد گفت: این کنگره در راستای برنامه های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با حضور 300 نفر از خانواده شهدای شاخص جهان اسلام از 30 کشور اسلامی  با حضور رئیس جمهور در مشهد برگزار شد. 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.