نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 23609
تاریخ انتشار: 1396/03/28 - 19:17:04

بسته خبری یکشنبه 28 خرداد

ستادروحانی هم تتلو زیاد داشت!/موضع‌گیری متفاوت انصار حزب‌الله مشهد علیه الله کرم/جزئیات استخدام فرزند بازیگر مشهور در مترو/روستاهایی که صددرصد به روحانی رأی دادند

 
اگر معنی ولایت فقیه را نمی‌دانید درس‌های ولایت فقیه امام را بخوانید

آیت الله نوری همدانی در دیدار تعدادی از نیروهای بسیجی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عده ای در سخنرانی های خود، مکرر از امام راحل و ولی فقیه صحبت می کنند، ولی در عمل خلاف فرمایش ایشان انجام می دهند، اگر معنای ولی فقیه را نمی دانید حداقل به درس های ولایت فقیه امام مراجعه کنید تا بفهمید ولی فقیه چیست و چه اختیاراتی دارد.ایشان اضافه کرد: در جامعه وحدت عملی می خواهیم، در عمل پشت سر ولی فقیه باشیم نه فقط در سخنرانی، یک جلسه بگوییم در جای دیگری سخنرانی خلاف آن را داشته باشیم و جامعه را به به سوی اختلاف ببریم.ایشان روز شنبه در دیدار تعدادی از نیروهای بسیجی خاطرنشان کرد: این کشور ولی فقیه دارد و این حکومت با نظام که در راس آن ولی فقیه است ، با رای 98 درصد مردم قبول شده است. آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: هرکسی به هر بهانه ای بخواهد نظام را تضعیف کند خون شهدا را پایمال کند، امنیت ما را خدشه دار نماید مردم سکوت نخواهند کرد. به جای طرح مسائل اختلاف انگیز، همه حول محور رهبری وحدت داشته باشیم و انقلاب را با تمام شاخص ها و آرمان های آن حفظ کنیم.

به بهانه حجاب نمی‌توان به کرامت انسانی لطمه زد

هادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام  در مراسم احیاء شب قدر در موسسه دارالزهراء(س) با تاکید بر این‌که لازمه‌ی شناخت، پذیرفتن مساوات و عدالت است، گفت: عده‌ای در گذشته برخی را رد صلاحیت می‌کردند و می‌گفتند تقوای‌شان کم است، این بحث‌ها غلط است. تقوا چیزی است که خدا آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد نه ما. وی ادامه داد: احکامی مثل نماز و روزه مقدماتی برای رسیدن به ارزش‌ها و کرامت انسانی است اما صرفا اجرای این احکام به داشتن کرامت انسانی منجر نمی‌شود، ما آدم‌هایی داریم که نماز را خوب می‌خوانند و روزه فراوان می‌گیرند اما انسان‌های فاسد و از خدا به دوری هستند. خامنه‌ای با بیان این‌که در اسلام نمی‌توان به بهانه برخی احکام مثل حجاب و این‌طور موارد به کرامت انسانی لطمه زد، گفت: شما ببیند که چقدر ما در حال حاضر و در جامعه‌مان از برخی مسائل اسلامی دور هستیم. من برخی اوقات در روزنامه‌ها می‌خوانم که عده‌ای می‌گویند، می‌شود به کسی که مسلمان نیست حتی بهتان زد و به روایتی استناد می‌کنند که منبع آن هم مشخص نیست؛ در حالی که اسلام هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرد و اجازه نمی‌دهد که کرامت انسان‌ها زیر سوال برود.

پیام شفاهی روحانی به امیر قطر

 سایت وزارت خارجه قطر نوشت: تمیم بن حمد آل ثانی روز گذشته (شنبه) پیام شفاهی حسن روحانی را که از سوی حسین جابری انصاری معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه ایران ارسال شده بود دریافت کرد. جابری انصاری در دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر این پیام را به وی منتقل کرده است. وزارت امور خارجه ایران به دنبال قطع رابطه عربستان سعودی و چند کشور دیگر از جمله بحرین، امارات و مصر با قطر از پنجم ژوئن (۱۵خرداد) با متهم کردن قطر به حمایت از ' گروه‌های تروریستی' تاکید دارد که اختلاف کنونی تنها از طریق روش‌ های سیاسی و مسالمت آمیز و گفت‌ وگوهای شفاف و صریح قابل حل است.

ماجرای پول بابک زنجانی در توکیو

بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی که حکمش اعدامش هم تأیید شده و تسویه حساب با وزارت نفت مهمترین بخش پرونده وی به شمار می‌رود، به تازگی مدعی شده پول‌ها در «توکیو بانک» است.  یک منبع مطلع این خبر را اعلام کرد و گفت که هر چند بابک زنجانی در ادعای جدیدی گفته پول‌ها در توکیو بانک است اما با توجه به سابقه قبلی اظهارات وی، نمی‌توان زیاد به این موضوع اعتنا کرد.  بابک زنجانی تاکنون ادعاهای متعددی در خصوص محل پول‌ها و اینکه اصلاً پولی در حساب بانک‌های خارجی دارد یا خیر، داشته است. 

پسر آیت‌الله کاشانی: هیچ کودتایی علیه مصدق در ۲۸ مرداد رخ نداد

پسر آیت‌الله کاشانی در واکنش به انتشار اسناد کودتای ۲۸ مرداد توسط CIA  گفت: در جون سال 2002 برابر با خرداد 1381 کنفرانسی با حضور گروهی از مدعیان کودتا علیه مصدق در کالج سنت آنتونی دانشگاه آکسفورد برگزار شد و من نیز به این کنفرانس دعوت شده بودم. در این کنفرانس دو روزه مقاله‌ای را ارائه کردم و با دلایل و مستندات تاریخی فراوان نشان دادم در مرداد ماه سال 1332 هیچ کودتایی علیه مصدق انجام نشده و هم او بود که با اجرای طرح انگلستان زمینة صدور فرمان نخست‌وزیری فضل‌الله زاهدی و سپس تسلیم قدرت دولتی به او را فراهم ساخت. 

ادامه اختلافات میان هنرمندان و خبرنگاران

نشست خبری نمایش «اعتراف» به کارگردانی شهاب حسینی با تاخیر بیش از یک ساعته کارگردان و عوامل این نشست با حاشیه همراه شد. طبق گزارش خبرنگاران شهاب حسینی در ابتدای این کنفرانس خبری گفت: «هنرمند نیازی به خبرنگاران ندارد، شما (خبرنگاران) به خبر نیاز دارید».

بسیج دانشگاه صدا و سیما خطاب به الله‌کرم: از امت حزب‌الله عذرخواهی کنید

 

بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما خطاب به الله کرم اعلام کرد: برادر گرامی! رشادت ها و زحمات شما طی سال های گذشته را فراموش نکرده و نمیکنیم.اما چند مدتی است که دل جریان انقلابی از دست اقدامات شما و اطرافیان تان خون است. امیدواریم توصیه بزرگان در اصلی و فرعی کردن امور را جدی گرفته و از انجام کارهای دشمن شادکن بپرهیزید. هرچند شب های قدر را از دست دادید اما همچنان درهای رحمت الهی بر روی شما باز است. تابلوی خود را عوض کنید، بنری در دست بگیرید و در سطح شهر بچرخید و از امت حزب الله عذرخواهی کنید و از خداوند طلب مغفرت نمایید. توبه کنید پیش از آنکه امت حزب الله درباره شما و دوستانتان طبق بند میم وصیت نامه امام عمل نمایند.

درمان با خوردن جیرجیرک در اطراف کرمان

 

حشراتی عجیب و نادر با عمر کم و به گفته مردم بومی فواید بسیار که در بیابان های اطراف کرمان از جمله شهربابک، زیدآباد و سیرجان دیده می شوند توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. این حشرات که گونه ای خاص از جیرجیرک هستند که در خرداد تولید مثل می کنند و در پایان این ماه عمرشان به پایان می رسد. جیرجیرک ها، با تاریک شدن هوا، بر روی بوته های (قیچ) که دربیابان های این مناطق فراوان هستند می چسبند و روی برگ های بوته تخم ریزی می کنند. از آنجایی که این حشرات فقط در قسمت های خاصی از بیابان وجود دارند پیدا کردن آنها بسیار دشوار است اما به گفته بومیان به دلیل فواید دارویی بسیاری که دارند، مردم محلی و عشایری که به بیابان ها مسلط هستند در خرداد ماه به کسب و کار شکار و فروش جیرجیرک مشغول می شوند. به گفته مردم این حشرات گرانبها با طبیعت گرمی که دارند درمان بسیاری از درد ها از جمله نفخ و گرفتگی و درد دست و پا و کمر هستند. میزان این خبر را منتشر کرد.

 

جزئیات استخدام فرزند پرویز پرستویی در مترو

احسان مقدم، مدير روابط عمومي مترو و سخنگوي اين سازمان گفت: به کارگیری بهروز پرستویی ربطی به پدرش نداشته. ايشان ليسانس مرتبط با كارشان را دارند. من به عنوان مدير واحد روابط عمومي، چهار مسئول اداره دارم كه يكي از اين ادارات يعني اداره تبليغات را بهروز پرستويي در اختيار دارد. ايشان كارمند روابط عمومي سايپا بود. در مؤسسه ورزشي‌شان كار كرده بود، شش سال سابقه داشت. با شناختي كه از ايشان داشتم خواستم كه بيايد. در مرحله جذب ايشان و گرفتن نامه جذبش، پدر او هيچ نقشي نداشته است و خود ما اين كار را كرديم. پدر ايشان هيچ دخالتي نكرد. اين نامردي و تهمت است كه كسي بگويد او به واسطه پدرش استخدام شد. ما سال‌هاي 90 تا 92، زمان مديرعامل وقت، 4 هزار نفري را جذب كرديم. با درخواست‌هايي كه مي‌آمد، دستور جذب داده مي‌شد. براي هيچ‌كس آزموني نبود و هر كسي كه جذب شد، به همين صورت بود. البته كميته‌اي بود كه نظارت داشت و طبقه‌بندي شغلي را مشخص مي‌كرد. من دارم واقعيت را مي‌گويم. اين صحبت‌هايي كه مطرح شده ارتباطي به پدرش نداشته است. ما خودمان بهروز را مي‌شناختيم و جذبش كرديم. تماشاگران امروز این خبر را منتشر کرد.

 

فوتبال ۶۰ دقیقه‌ای می شود؟

 

اتحادیه بین‌المللی فوتبال قصد دارد تغییر و تحولاتی را در بازی فوتبال داشته باشد و به همین منظور در تلاش است که طرحی را تصویب کند که زمان هر نیمه فوتبال تنها ۳۰ ‌دقیقه باشد و یک بازی کامل ۶۰ ‌دقیقه به طول بیانجامد. رویداد این خبر را منتشر کرد.

 

داعش مانند سگی وحشی است

سرلشکر صالحی در بازدید از مرزهای غربی کشور: تا زمانی که ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوار مرزی غرب کشور حضور جدی دارد، هیچ تروریستی به خود جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران اسلامی را نخواهد داد و با هر تحرکی در طول شبانه روز به شدت برخورد خواهیم کرد. به طور قطع هیچ خطری مرزهای غربی ما را تهدید نمی‌کند. داعش برای ما مانند سگی وحشی است و نه تنها به راحتی حساب آن‌ها را خواهیم رسید، بلکه جواب اربابان آن‌ها را نیز خواهیم داد. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

محسن رضایی: آقای ترامپ، احتیاط کنید!

 

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نوع رفتار جمهوری اسلامی در قبال رئیس جمهور آمریکا، مطلبی را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.رضایی در این مطلب آورده است:
«آقای ترامپ، ما خنده را با خنده و سیلی را با سیلی پاسخ می دهیم؛ پس احتیاط کنید.»
 
جدیدترین پیام توئیتری باهنر
 
محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی توئیتر خود با اشاره به سند چشم انداز 1404، اظهار داشت: چشم انداز 1404 حق ملت بزرگ و فرهیخته ایران است، اگر به اهداف تعیین شده نرسیم همه ما کارگزاران مسئولیم.
 
موضع‌گیری متفاوت انصار حزب‌الله مشهد
 
در پی حواشی به وجود آمده توسط انصار حزب الله به ریاست حسین الله کرم، انصار حزب الله مشهد با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حضور یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه ها اولویت کشور نیست ولی این حضور باید با رعایت موازین شرعی و قانونی همراه باشد.
 
کنایه‌های تند مصباح‌یزدی به روحانی
 
ریس مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان این که یکی از بدترین ظلم های دشمن این است که به افراد باورانده اند که پست تر و حقیرتر هستند، ابراز داشت: ظلم دیگر دشمن این است که می گویند آموزه های حقوقی و سیاسی که ما القا می کنیم بهتر از دین است و اگر امر دایر به اجرای آموزه های دین و القائات آن ها باشد باید آموزه های آنان را مقدم داشت.وی عنوان کرد: متأسفانه در بسیاری از کشورهای اسلامی و تحصیل کرده تحت تأثیر این مسائل واقع می شوند چون تحصیل کردگان آن ها در کشورهای خارجی این موضوعات را آموزش می بینند، در کشور ما بسیاری از کسانی که مقامات برجسته دارند تحصیل کرده های انگلیس و آمریکا هستند، حالا این که دکترا را گرفتند یا خیر نمی دانم اما می گویند در آن تشکیک وجود دارد اما تحصیلات آن ها غالبا در انگلیس و آمریکا بوده و به این موضوع هم افتخار می کنند.استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: افرادی باور کردند اسلام که خود آن ها نان آن را خورده و هرچه دارند از آن است اصولی دارد که صحیح است اما احکامی دارد که همیشه نمی توان به آن ها عمل کرد، می گویند اگر بنا بر حرام بودن ربا باشد باید تمام بانک ها را بست چون هیچکدام از ربا خالی نیستند.
 
روستاهایی که صددرصد به روحانی رأی دادند
 
پیمان فروزش نماینده سابق مجلس گفت: در جنوب بلوچستان، روستاهایی داشتیم که 100 درصد به آقای روحانی رای دادند و حتی یک رای هم به آقای رئیسی نداده بودند. این هم جزو پدیده های این دوره از انتخابات بود. روستاهای ما با این که در اوج فقر بودند و میزان فقر 100 درصد بود و آب آشامیدنی سالم نداشتند ولی به آقای روحانی رای دادند.
 
ستادروحانی تتلو زیاد داشت
 
سلیمی نمین به انتخاب گفت: البته اصلاح طلبان هم بیشترین استفاده را کردند. در هر ستاد آقای روحانی دو تا تتلو بود. شب چهارشنبه از سخنرانی کرج درحال بازگشت بودیم که خیابان را بسته بودند. ماشین را پارک کردم و دیدم که تتلو فراوان است. همین ها که دم از اخلاق می زدند... در مورد آقای رئیسی درست است و دو تا مطلب وجود دارد. آقای رئیسی قبلا نسبت به بحث کنسرت موضع نگرفته بود. قطعا نظرش با آقای علم الهدی متفاوت بود اما موضع نگرفته بود. چون موضع نگرفته بود،‌ الان دفاع از کسی که از کنسرت های زیرزمینی توبه کرده باشد و آمده باشد که کنسرت های آب شسته تر و موجه تری ارائه دهد به آقای رئیسی نمی خورد. تلقی یک کار تبلیغاتی آن هم تبلیغاتی که سنخیتی با شخصیت او ندارد.
 
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.