نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 23627
تاریخ انتشار: 1396/03/29 - 15:00:24

تشکیل کارگروه شناسایی ظرفیت های همکاری خراسان رضوی و بابل عراق

استانداران خراسان رضوی و بابل عراق بر توسعه مناسبات اقتصادی و فرهنگی و نیز تعیین کارگروه هایی برای شناسایی ظرفیت های همکاری تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، استاندار خراسان رضوی در این دیدار که بعد از ظهر شنبه در مشهد برگزار شد، افزود : باید مسیرهای همکاری دو استان بویژه در حوزه تعاملات صنعتی و اقتصادی مشخص شود.

علیرضا رشیدیان افزود: تبادل هیات های اقتصادی بخش های خصوصی دو استان و نیز اعزام گروه هایی برای تعیین ظرفیت ها برای بررسی راههای همکاری دوطرف ضروری است.

وی با یادآوری جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری ، قابلیت های صنعتی و معدنی ، کشاورزی و گردشگری بویژه در حوزه سلامت در خراسان رضوی گفت: هم اکنون این استان با مناطق مختلف عراق همکاری های اقتصادی و فرهنگی دارد و نمایشگاه هایی را نیز تا کنون در کربلا ، نجف ، کاظمین برگزار کرده است.

وی اظهار کرد : خراسان رضوی دارای بخش خصوصی قدرتمندی است و در عین آمادگی برای همکاری های تجاری و اقتصادی ، دارای ظرفیت بالایی برای انتقال خدمات فنی و مهندسی وفناوری به استان بابل نیز می باشد.

وی گفت: خراسان رضوی در زمینه گردشگری درمانی و سلامت هم شرایط بسیار خوبی دارد اما هم اکنون برخی مسافران به جای استفاده از مسیرهای قانونی، راههای را طی می کنند که با مشکل مواجه می شوند.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد : این استان برای استقرار نمایندگی هایی در عراق به منظور تشکیل پرونده پزشکی بیماران و انجام هماهنگی های لازم برای اعزام آنان به مشهد آمادگی دارد.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی آماده است به منظور توسعه همکاری های بخش خصوصی نشست های مشترکی را برگزار کند، افزود : برگزاری نمایشگاه های تخصصی در بابل هم مورد توجه است ضمن آنکه این نمایشگاه ها می تواند زمینه تعامل فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران دو استان و نیز انتقال خدمات فنی و مهندسی را فراهم کند.

صادق مدلول السلطان افزود: موضعگیری جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق و حمایت های راهبردی برای بیرون راندن گروه های تروریستی به خصوص داعش از این کشور بسیار مهم است.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک استان بابل و عبور 90 درصد زائران ایرانی عازم کربلا از آن گفت : از مهمترین جاذبه های این استان زیارت و نیز آثار تاریخی آن است زیرا مرکز تمدن شش هزار ساله بابل و محل نخستین قانون و مرکز اختراع خط و کتابت است . وی اظهار کرد: با توجه به افزایش هر ساله زائران اربعین برای ایجاد مراکز اقامتی در شاهراه ها برنامه ریزی شده و در این میان نیاز است برای انتقال زائران خودروهای بیشتری به عراق و بابل اعزام شود.

وی با تاکید بر اینکه استان بابل ، دارای امنیت کامل است ، افزود : در حوزه روابط تجاری ، بازرگانی ، صنعتی و معدنی و نیز زیرساختی و کشاورزی نیاز است این روابط با خراسان رضوی تقویت شود .

وی ادامه داد: در موضوع گردشگری سلامت بسیاری از بیماران ما تمایل به درمان در مشهد را دارند و از این روز نیاز است در این زمینه و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از این زائران اقدام شود و ما آمادگی لازم برای این امر را داریم .

وی از برگزاری نمایشگاه های تخصصی خراسان رضوی در بابل استقبال کرد و گفت : حاضریم همکاری های همه جانبه ای را با بخش های مربوطه داشته باشیم . وی همچنین علاوه بر توسعه مناسبات اقتصادی ، خواستار تقویت روابط فرهنگی و اعزام دانشجویان بورسیه از بابل به خراسان رضوی شد.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.