نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 23947
تاریخ انتشار: 1396/04/13 - 10:16:55

بیماری مشکوک به تب کریمه کنگو در اسفراین مشاهده نشده است

رییس اداره دامپزشکی شهرستان اسفراین گفت: تاکنون موردی از بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان اسفراین گزارش نشده است.
بیماری مشکوک به تب کریمه کنگو در اسفراین مشاهده نشده است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حسن صفایی در گفتگو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت: اما به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری و تداوم شرایط مناسب کنونی هرگونه ذبح دام در خارج از کشتارگاه اسفراین ممنوع می‌باشد.

وی افزود: کشتار غیرمجاز دام یکی از عوامل مهم بروز و شیوع این بیماری می‌باشد و در هر نقطه‌ای که کشتار غیرمجاز انجام شود احتمال بروز این بیماری وجود دارد.

وی افزود: به شهروندان توصیه می‌شود برای جلوگیری از انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو, گوشت قرمز را قبل از مصرف به‌منظور از بین بردن ویروس عامل بیماری به مدت 24 تا 48 ساعت در دمای چهار درجه سانتی‌گراد در یخچال نگهداری کنند.

وی همچنین گفت: از ذبح دام در منازل و یا خارج از کشتارگاه باهدف دادن نذری و قربانی پرهیز نمایند هرگونه کشتار باید در کشتارگاه و زیر نظر بازرسان دامپزشکی انجام گیرد.

صفایی افزود: با پیشگیری می‌توان از شیوع این بیماری جلوگیری کرد بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در بیشتر مبتلایان و به علت عدم‌تشخیص سریع باعث مرگ بیمار می‌شود.

انتهای پیام/استادزاده


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.