نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس مذهبی | کد خبر: 24061
تاریخ انتشار: 1396/04/17 - 18:52:35

ماهی که گناهان مؤمنان از بین می‌رود

یک کارشناس مذهبی با اشاره به از بین رفتن گناهان مؤمنان در ماه شوال، از ثواب بسیار زیاد روزه‌های این ماه سخن گفت.
 ماهی که گناهان مؤمنان از بین می‌رود,

 به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه  ؛ سلمان محمدی کارشناس مذهبی گفت: ماه شوال فضیلت‌های بسیار زیادی دارد که یکی از آن‌ها روزه گرفتن است و روزه‌های این ماه از ثواب و ارزش بسیاری برخوردار است.

وی ادامه داد: ماه شوال همچنین در بخشیده شدن گناهان انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد به گونه‌ای که پیامبر اکرم (ص) درباره این ماه فرموده اند: "شوال نامیده شد، زیرا گناهان مؤمنان در آن از بین مى‌رود. "

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: در روایت‌های مختلفی بر روزه ماه شوال تاکید شده است به گونه‌ای که حتی در برخی منابع به این موضوع اشاره شده فردی که چهارشنبه و پنج‌شنبه ماه شوال را روزه بگیرد، وارد بهشت می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: همچنین حضرت محمد (ص) مسلمانان را به روزه گرفتن شش روز ماه شوال، که بعد از ماه مبارک رمضان می‌آید، تشویق کرده‌اند.

محمدی افزود: در این راستا حضرت محمد (ص) فرموده اند: " کسی که ماه رمضان را روزه گرفت و بعداَ آن را با شش روز از ماه شوال پیگری نمود، اجرش آنقدر است مثل اینکه تمام دهر (زمانه) را روزه بگیرد. "

وی یادآور شد: منظور از دهر در این حدیث تمام سال است به این معنا که اگر فردی چند روز از ماه شوال را روزه گرفت، مانند حالتی است که تمام سال را روزه گرفته باشد.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: از این حدیث همچنین می‌توان تفسیر دیگری نیز انجام داد به گونه‌ای که به این موضوع اشاره شده که " گرفتن روزه یک ماه (رمضان) برابر روزه ده ماه است و روزه گرفتن شش روز (شوال) برابر دو ماه است".

منبع:میزان

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.