نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24240
تاریخ انتشار: 1396/04/25 - 09:14:13

استاندارخراسان شمالی مطرح کرد؛

نوسازی و تعمیر مدارس زلزله‌زده خراسان شمالی تا اول مهر

استاندارخراسان شمالی گفت: تمام تلاش به‌منظور بازسازی و آماده‌سازی مدارس زلزله‌زده برای اول مهر و استفاده دانش‌آموزان انجام شود و اعتبارات در این حوزه با اولویت تعمیر و نوسازی مدارس زلزله‌زده خواهد بود.
 نوسازی و تعمیر مدارس زلزله‌زده خراسان شمالی تا اول مهر,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدرضا صالحی در سومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی اظهار داشت: به‌منظور نوسازی، آماده‌سازی زیرساختی و امکانات گرمایشی، سرمایشی و غیره و نیز رفع مشکلات مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید، در کنار اعتبارات دولتی در تلاش هستیم از ظرفیت بانک‌ها، خیران و بنگاه‌های عام‌المنفعه برای تسریع در بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله کمک بگیریم.

صالحی اظهار داشت: بخشنامه جدید درزمینهٔ رعایت الزامات فضاهای آموزش دوره پیش‌دبستانی شهری ابلاغ‌شده است که رعایت این الزامات توسط بسیاری از پیش‌دبستانی‌ها غیرممکن است و این مراکز قادر به دریافت تأییدیه لازم نیستند و بر این اساس به تعطیلی کشیده می‌شوند و نیاز است تا آموزش‌وپرورش اقدامات لازم جهت تجدیدنظر و اصلاح مصوبه انجام دهد.

آمادگی برای حمایت از مصوبات آموزش‌وپرورش

مجید پور عیسی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان نیز در این نشست گفت: کارگروه اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی آمادگی دارد از مصوبات شورای آموزش‌وپرورش استان حمایت کند.

پور عیسی اظهار داشت: باید تلاش شود از کمک‌های مردمی و امکانات دیگر دستگاه‌ها در راستای کمک به آموزش‌وپرورش بیشتر استفاده شود.

وی بابیان اینکه با توجه به اولویت برنامه‌های سال ۹۶، بخش دولتی که بهره‌وری ندارد می‌تواند به بخش خصوصی واگذار شود، افزود: همواره به دنبال ایجاد منابع درآمدی در بخش‌های دولتی باشیم و اگر آن بخش از بهره‌وری کافی برخوردار نبود می‌تواند به بخش خصوصی واگذار شود.

 

ابلاغ اعتبار برای مدارس زلزله‌زده

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به مدارس زلزله‌زده به‌منظور بازسازی مدارس زلزله‌زده دو شهرستان بجنورد و مانه وسملقان ابلاغ‌شده است.

براتعلی حاتمی اظهار داشت: یک و نیم میلیارد تومان برای مدارس تخریبی بجنورد و ۷۵۰ میلیون تومان برای تعمیر و بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله در مانه وسملقان اعتبار ابلاغ‌شده است.

حاتمی تصریح کرد: به تعداد ۲۳ مدرسه در شهرستان بجنورد و ۱۰ مدرسه در شهرستان مانه وسملقان در زلزله اردیبهشت‌ماه سال جاری خسارت وارد شد که با این ابلاغ اعتبارات برای بازسازی این امر اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: به دلیل کاهش قابل‌توجه متقاضی و هنرجو تحصیل در هنرستان‌ها، هنرستان‌های کشاورزی خراسان شمالی با تهدید تعطیلی مواجه هستند که خواستار ایجاد راهکارهای تشویقی به‌منظور ترغیب دانش‌آموزان برای ورود به این مدارس شد.

حاتمی بابیان اینکه در حال حاضر هنرستان‌ها با کمبود جدی امکانات و تجهیزات مواجه است، تصریح کرد: درصورتی‌که بخش دولتی امکانات را در این خصوص در اختیار هنرستان‌ها قرار ندهد، آموزش‌وپرورش قادر به اداره هنرستان‌ها نیست.

وی بابیان اینکه در حال حاضر تمام ساختمان‌های پیش‌دبستانی‌های در استان تحت نظارت آموزش‌وپرورش استیجاری است که با توجه به بخشنامه جدید از سوی وزارتخانه ابلاغ‌شده است که الزاماتی باید دران رعایت شود، افزود: در شرایط کنونی رعایت این الزامات غیرممکن است و در صورت رعایت این الزامات ایده آل بخش‌نامه جدید، رعایت استانداردهای لازم مقدور نیست.

 

17 آموزشگاه نیازمند تعمیر

فرماندار مانه وسملقان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۷ آموزشگاه در این شهرستان نیاز به تعمیرات دارد، گفت: ۱۰ باب مدرسه فرسوده و خسارت‌دیده از زلزله هم وجود دارد که امیدواریم با تخصیص ۷۵۰ میلیون تومان اعتباری که ابلاغ‌شده است، این مدارس تا مهرماه برای استفاده دانش‌آموزان آماده شود.

غلامرضا عوض زاده اظهار داشت: در چهار سال اخیر ۲۹ مدرسه، شامل ۴۰۲ کلاس نیز بااعتبار یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان مناسب‌سازی شد

عوض زاده بابیان اینکه شهرستان مانه وسملقان با ۲۲ هزار دانش‌آموز و یک هزار و ۷۵۰ دبیر و معلم برای مقاطع مختلف تحصیلی با مشکل انتقال نیروهای متخصص به مرکز استان مواجه است، تصریح کرد: به‌منظور رفع این مشکل به‌جای استفاده از نیروهای حق‌التدریسی از نیروهای بومی استفاده شود تا مشکل انتقال در سال‌های بعدی به وجود نیاید.

وی افزود: درزمینهٔ زیرساخت‌های گرمایشی و سرمایشی نیز در شهرستان با مشکلاتی مواجه هستیم که امیدواریم اعتباراتی به‌منظور تجهیز مدارس به سیستم‌های گرمایشی با شروع آغاز سال تحصیلی جدید به این شهرستان اختصاص یابد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی نیز در این جلسه بابیان اینکه برای اعزام اردوی قطبی و ملی دانش‌آموزان با کمبود اعتبار مواجه هستیم، افزود: باید تمهیدات لازم برای اعزام ۶۳۰ دانش‌آموز و مربی به اردوهای قطبی و ملی به نیشابور انجام شود که در این زمینه به ۲۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.