نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24279
تاریخ انتشار: 1396/04/26 - 10:05:16

نام‌نویسی 5700 بیکار در سامانه کارورزی در خراسان شمالی

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی از نام‌نویسی پنج هزار و 700 بیکار در سامانه کارورزی در استان خبر داد.
نام‌نویسی 5700 بیکار در سامانه کارورزی در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از ایسنا، نجفی اظهار کرد: در قالب طرح کارورزی پنج هزار و 700 نیروی فارغ‌التحصیل بیکار در سامانه مربوطه نام‌نویسی کرده‌اند و این مهم همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به نام‌نویسی 90 شرکت، کارگاه و تولیدی خصوصی در این سامانه به‌منظور جذب نیرو، افزود: به‌طور رسمی همزمان با سراسر کشور معرفی فارغ‌التحصیلان بیکار به واحدها و شرکت‌های متقاضی جذب نیرو آغازشده است.

نجفی بابیان اینکه این در سطح کشور 150 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان بیکار در قالب آن به‌کارگیری می‌شوند، افزود: از مجموع این تعداد سهمیه این استان دو هزار و 565 نفر بوده که باید این افراد جذب شرکت‌های خصوصی شوند.

وی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان بیکار بین چهار تا ششم ماه به‌صورت کارورزی در واحد و شرکت‌های نیازمند به نیرو به‌کارگیری شده و در این مدت نیز ماهیانه سه میلیون و 100 هزار ریال از دولت دریافت می‌کنند.

نجفی بابیان اینکه این نیروها از طریق دولت بیمه مدنی و ناشی از کار می‌شوند تا دیگر کارفرما در این حوزه دغدغه‌ای نداشته باشد، افزود: درصورتی‌که افراد پس از شش ماه دوره کارورزی درآن‌واحد جذب شوند کارفرما از پرداخت سهم حق بیمه خود معاف است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی افزود: متقاضیان می‌توانند برای نام‌نویسی در این طرح به آدرس الکترونیکی karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

نجفی بابیان اینکه وجود تعداد بسیاری فارغ‌التحصیل بیکار در کشور و استان سبب شد تا دولت این تصمیم را اتخاذ کند، افزود: با توجه به اینکه این فارغ‌التحصیلان بیشتر در حوزه آکادمیک به تحصیل پرداخته و کمتر دارای مهارت هستند بنابراین از این طریق آنان می‌توانند مهارت‌های لازم را کسب کنند.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.