نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24281
تاریخ انتشار: 1396/04/26 - 10:14:19

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مطرح کرد؛

ارجاع ۱۴ گزارش تخلف انتخاباتی توسط دفتر نظارت و بازرسی خراسان شمالی به شورای نگهبان

ارجاع ۱۴ گزارش تخلف انتخاباتی توسط دفتر نظارت و بازرسی خراسان شمالی به شورای نگهبان,

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان خراسان شمالی گفت: 14 مورد گزارش تخلف در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت امسال به دفتر نظارت و بازرسی استان رسید که این گزارش‌ها برای بررسی به دادستان مرکز استان ارجاع داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، ملک محمد حسن‌زاده در جمع اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان اظهار داشت: گزارش تخلفات رسیده به دادستان مرکزی استان اعلام شد اما گزارش ما ملاک نیست و دستگاه قضایی موضوع را برحسب مستندات بررسی و نتایج را اعلام خواهد کرد.

حسن‌زاده بابیان اینکه هرگونه تخلف انتخاباتی که از سوی مردم و ناظران به این دفتر اعلام‌شده بود به دستگاه قضایی گزارش داده شد تا به موضوع رسیدگی شود، افزود: دفتر نظارت و بازرسی تنها وظیفه نظارت را بر عهده دارد و تصمیم نهایی با دستگاه‌های ذی‌ربط است و گاهی ممکن است تخلفاتی صورت گرفته باشد اما تخلفات در حدی نباشد که سبب ابطال نتیجه انتخابات شود که تصمیم‌گیرنده نهایی شورای نگهبان است.

وی بابیان اینکه طی انتخابات این دوره بالغ‌بر چهار هزار نفر بر روند انتخابات نظارت داشتند، تصریح کرد: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان‌ها به‌عنوان زیرمجموعه شورای نگهبان در استان‌ها راه‌اندازی شده‌اند و نظارت در زمان انتخابات یکی از وظایف محول شده به این نهاد است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی خراسان شمالی اظهار داشت: این نهاد برای نظارت و انجام‌وظیفه در این زمینه مصمم بوده و به‌منظور به‌روز بودن و آموزش نیروهای متخصص در این زمینه به‌صورت فصلی جلسه، برنامه‌های آموزشی و بصیرتی برگزار می‌کند.

حسن‌زاده بابیان اینکه متأسفانه دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در سطح استان و بین مردم ناشناخته مانده است و مردم و حتی برخی از مدیران و مسئولان در خصوص وظایف و خدمات آشنایی و آگاهی کافی ندارند، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه در تشریح و تبیین نقش دفتر نظارت و بازرسی برای مردم جامعه نقش به سزایی دارند.

وی بابیان اینکه نظارت بر انتخابات وظیفه تخصصی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان است اظهار داشت: امام راحل (ره) پس از پیروزی انقلاب اولویت را بر انتخاب اعضای شورای نگهبان به‌منظور تدوین و نظارت بر قانون اساسی بود که طی یک سال عمر نظام اسلامی پنج دوره انتخابات در کشور برگزار شد و از سال ۷۹ دفاتر هیات نظارت و بازرسی در استان‌ها دایر شدند.

حسن‌زاده افزود: وظایفی بر عهده شورای نگهبان است که مهم‌ترین وظایف محول شده به این نهاد، تفسیر قانون اساسی در هر دوره، تشخیص عدم مغایرت مصوبات مجلس با شرع مقدس و نظارت بر انتخابات است.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.