نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24399
تاریخ انتشار: 1396/05/01 - 09:54:21

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی:

۹۰ کانون خادم یاری تولیت آستان قدس استان افتتاح می‌شود

۹۰ کانون خادم یاری تولیت آستان قدس استان افتتاح می‌شود,

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی از افتتاح 90 کانون خادم یاری در مراکز شهرستان‌ها و دهستان‌های استان به‌منظور ارائه خدمات به محرومان و انجام فعالیت‌هایی ازجمله اشتغال و خدمات حمایتی از طریق این کانون‌های مستقر در مساجد و حسینیه‌ها با مدیریت افراد متعهد و متدین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمد اکبر زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان اینکه از مجموع این تعداد 45 کانون مربوط به مراکز شهرستان‌ها و 45 مورد نیز در دهستان‌ها است، اظهار داشت: کانون‌ها همچون دفاتر نمایندگی هستند که در محله‌ها برای ارائه خدمات در مباحث مختلف و باهدف کمک به فعالیت‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی و فراهم ساختن ایجاد اشتغال برای افراد نیازمند خواهد بود.

اکبر زاده بابیان اینکه هرکسی در زمینه‌های مختلف می‌تواند برای خادم یاری ثبت‌نام کند، افزود: تاکنون بیش از 600 نفر از استان در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی در طرح خادم یاری ثبت‌نام کرده‌اند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی و عام‌المنفعه در مناطق روستایی و محروم استان، گفت: با پیگیری و مساعدت تولیت آستان قدس و دستگاه‌های اجرایی استان، لایروبی ۸۰ قنات در سطح استان به‌صورت مشارکتی برنامه‌ریزی‌شده است که برای این امر از ناحیه آستان قدس چهار میلیارد تومان و از محل اعتبار استانی نیز چهار میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

وی بابیان اینکه دو استخر ذخیره آب نیز در دو روستای زرینه راز و جرگلان و طبر احداث خواهد شد، خاطرنشان کرد: برای اجرای عملیات احداث دو استخر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مصوب شده است که با اجرای این طرح، ۲۰۵ هکتار زمین آبیاری خواهد شد.

اکبر زاده بابیان اینکه تمام روستاهای استان ازلحاظ محرومیت بررسی و شناسایی‌شده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر بر روی پنج روستای قوشخانه بالا و پایین، جیرستان، سنگر و بام تمرکز شده است که در فاز اول برای محرومیت‌زدایی هر یک از دهستان‌ها چهار میلیارد تومان مصوب شده است.

 اکبر زاده بابیان اینکه آستان قدس به دنبال مدیریت جهادی مردمی هستیم و از اجرای طرح‌های توانمندسازی و خودکفایی مردم مناطق محروم، اشتغال‌زایی و ارتقاء سلامت و تغذیه در شهرها و روستاهای محروم متناسب با استقبال مردم کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به آغاز دهه کرامت از یکم تا یازدهم ذی‌القعده مصادف با سوم تا سیزدهم مرداد سال 96، تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا، ملاقات با زندانیان، دیدارهای مردمی، عیادت از بیماران در بیمارستان‌ها و حضور در مناطق محروم شهری و روستایی را ازجمله برنامه‌های حضور کاروان خادمان رضوی، افتتاح فعالیت‌های عمرانی در روستاها و برگزاری جشن ازدواج برای ۴۵۰ زوج جوان ازجمله برنامه‌ها است که در این ایام برنامه‌ریزی‌شده است.

اکبر زاده گفت: پنج خادم رضوی در دهه کرامت در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید، از نهم تا سیزدهم مردادماه در شهرستان‌های استان حضور می‌یابند.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.