نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24432
تاریخ انتشار: 1396/05/02 - 14:39:37

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی مطرح کرد:

کارت‌ ملی کاغذی، فقط تا پایان سال

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: کارت‌های ملی کاغذی تا پایان سال جاری معتبر هستند و صدور کارت‌های هوشمند نیزتا پایان سال 97 ادامه دارد.
 کارت‌ ملی کاغذی، فقط تا پایان سال,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سید حسین نیری صبح دیروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه کارت‌های ملی کاغذی تنها تا پایان سال 96 اعتبار دارند و دیگر قابل تمدید نیستند،‌ افزود: صدور کارت هوشمند ملی از سال 93 آغاز شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته روند ثبت نام و صدورآن‌ها تا پایان سال 97 به اتمام می‌رسد.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال با توجه به اینکه کارت‌های ملی کاغذی از تاریخ صدورهفت سال اعتبار دارند، برای واجدین شرایط فراخوان صادر کرده است و کارت‌های هوشمند ملی نیز همین مدت معتبرهستند.

ثبت ۳۷ هزار و 634 تولد از ابتدای سال جاری
مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی در خصوص میزان ولادت در سه ماهه ابتدایی سال 96 گفت: از 37 هزار و 634 نفر ثبت شده در استان، 20 هزار و 699 مورد مربوط به مشهد است که میزان خام ولادت در استان 24.1 درصد و درمشهد 26 درصد ثبت گردیده است.

وی تعداد متولدین پسر در استان را 19 هزار و 201 مورد و متولدین دختر را 18 هزار و 433 نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد 10 هزارو 554 پسر و10 هزارو 145 دختر در مشهد متولد شده‌اند.

نیری تصریح کرد: تعداد کل وفات در سه ماهه ابتدایی هفت هزار و 218 نفر در استان و سه هزار و 636 نفر در مشهد ثبت شده است که تعداد مردان و زنان فوت شده به ترتیب چهار هزار و 119 و سه هزار و 99 نفر در استان و همچنین به ترتیب دو هزارو 93 نفر مرد و هزار و 543 نفر زن در مشهد فوت شده‌اند.

تحویل ماهانه 3 میلیون کارت هوشمند ملی
در ادامه جلسه محمدرضا محسنی،‌ معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی با اشاره به کسانی که واجدین شرایط برای ثبت نام کارت‌های هوشمند ملی هستند، افزود: دسته اول کسانی‌اند که به سن قانونی رسیده‌اند و فاقد کارت ملی هستند، دسته دوم کسانی که کارت ملی آن‌ها مفقود شده و یا تغییراتی در مشخصات فردی آن‌ها ایجاد شده است و در نهایت کسانی که بالای سن 15 سال قراردارند و دارای کارت شناسایی ملی هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان تحویل سه میلیون کارت هوشمند ملی در ماه وجود دارد، ادامه داد: از واجدین شرایط تقاضا داریم هر چه سریع‌تر نسبت به هوشمندسازی کارت ملی اقدام کنند که در پایان سال شاهد ازدحام درخواست‌ها و بروز هرج و مرج نشویم.

پرداخت هزینه‌ از 20 تا 34هزار تومان
محسنی در خصوص فرآیند ثبت نام کارت هوشمند ملی تاکید کرد: پیش ثبت نام از طریق سایت www.ncr.ir ،‌ نخستین مرحله است که مبلغ 20هزار تومان خدمات دولتی از فرد دریافت شده و به خزانه واریز می‌شود. اگر شخصی دسترسی به اینترنت و ثبت نام مشخصات اولیه را نداشته باشد واز طریق دفاتر اقدام کند، حداکثر 5 هزار تومان نیزهزینه پرداخت می‌کند. در مرحله دوم تکمیل ثبت نام با گرفتن عکس زنده و ثبت اثر انگشتان هر دو دست توسط اسکنرهای موجود از افراد صورت می‌گیرد که شخص با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار بدون استفاده از هرگونه وکالتی و پرداخت حداکثر مبلغ 9 هزار تومان بابت حق‌الزحمه دفتر حضور قطعی پیدا می‌کند.

وی با اشاره به مرحله سوم این فرآیند عنوان کرد: کارت‌ها پس از صدور به همان دفاتر بازگشت داده می‌شود و متقاضی جهت دریافت کارت و فعال شدن آن فراخوانده می‌شود و مبلغ دو هزار تومان نیز از او دریافت می‌شود و به دلیل اینکه اثرانگشت و امضا الکترونیکی نیاز است،‌ حضور خود فرد الزامی‌است.

صدور 15 روزه کارت ملی هوشمند
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی با اشاره به اینکه به طور کلی 70 مرکز برای هوشمند سازی کارت ملی در سطح استان فعال است،‌ اظهار کرد: درشهرستان‌های سبزوار، نیشابور، کاشمر، تربت‌حیدریه، قوچان و گناباد،‌ هشت دفتر پیشخوان و پستی و در مشهد 12 دفتر پستی و 20 دفتر پیشخوان به صورت پراکنده در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد:‌ پس از تکمیل فرآیند ثبت نام،‌ تنها 15 روز طول می‌کشد تا کارت ملی هوشمند صادر شود.

انتهای پیام /هانیه فیاض


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.