نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24542
تاریخ انتشار: 1396/05/07 - 09:30:42

مدیرعامل آب و فاضلاب استان مطرح کرد

قیمت آب در خراسان شمالی ارزان‌تر از 28 استان کشور

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون قیمت آب آشامیدنی در استان خراسان شمالی ارزان‌تر از 28 استان کشور است.
قیمت آب در خراسان شمالی ارزان‌تر از 28 استان کشور,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، ساقی با حضور در دفتر اتفاقیه اظهار داشت: هم‌اکنون قیمت آب در استان‌های خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری و خراسان شمالی کمترین میزان را دارد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مقایسه‌ای نسبت به قیمت آب در خراسان شمالی و خراسان رضوی داشته باشیم در محاسبات میزان مصرف و قیمت قبض، قیمت آب در استان ما یک‌پنجم خراسان رضوی است.

ساقی گفت: هم‌اکنون به‌استثنای هزینه چاپ قبض؛ آماده‌سازی و انتقال هر مترمکعب آب 900 تومان هزینه در بر دارد که اگر هزینه‌های مختلف و معافیت‌های کمیته امداد، بهزیستی و ... را از آن کم کنیم صرفاً بابت هر مترمکعب آب 250 تومان عاید آب و فاضلاب می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی با اشاره به اینکه سال گذشته 18 میلیارد تومان آب و فاضلاب زیان داده است افزود: باوجود پایین بودن قیمت آب و هزینه‌ها دیگر، این شرکت با زیان سالانه روبه‌رو است و نیازمند کمک دستگاه‌های مختلف ازجمله شورای شهر و فرمانداری هستیم.

ساقی با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم استان به الگوی مصرف توجه دارند افزود: خوشبختانه 30 درصد مشترکان آب و فاضلاب استان در ماه زیر 5 مترمکعب آب مصرف می‌کنند.

وی اظهار داشت: مصرف آب آشامیدنی امسال در زمان پیک مصرف تابستان در استان نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش‌یافته که این میزان در ساعت پیک مصرف رقم بالایی است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی همچنین اشاره‌ای به میزان خسارت زلزله اردیبهشت‌ماه امسال به تاسیستات آب و فاضلاب داشت و گفت: از این حادثه 6 میلیارد و 300 میلیون تومان خسارت داشته‌ایم.

ساقی با اشاره به تجهیز مخازن 10 شهر استان به قطع آنی گفت: خوشبختانه با نصب شیرهای قطع آنی میزان خسارت ما کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی جزو معدود استان‌هایی است که به سیستم قطع آنی مجهز است گفت: هم‌اکنون 62 مخزن در استان داریم که امیدواریم بتوانیم تمامی این مخازن را به سیستم قطع آنی تجهیز کنیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی با اشاره به اینکه کیفیت آب بجنورد مشکل چندانی ندارد افزود: ادعا نداریم که کیفیت آب بجنورد همچون تهران است اما باوجود انتقال آب‌ سد شیرین دره به بجنورد هم‌اکنون کیفیت آب این شهر مناسب و استاندارد است.

ساقی به بوی نامطبوع آب طی سال گذشته در برخی نقاط بجنورد اشاره کرد و گفت: البته این موضوع به دلیل وارونگی آب اتفاق افتاد و امسال نیز به وجود آمدن این شرایط دور از انتظار نیست.

وی به هدف‌گذاری فاضلاب در استان و به‌خصوص بجنورد نیز اشاره داشت و گفت: طی 27 سال گذشته صرفاً 31 درصد منازل متصل به شبکه فاضلاب شده‌اند که با شاخص متوسط کشوری 17 درصد اختلاف داریم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی تصریح کرد: طی پنج سال آینده 25 درصد هدف‌گذاری کرده‌ایم که علاوه بر آن امیدواریم 17 درصد عقب‌ماندگی را نیز بتوانیم جبران کنیم.

ساقی افزود: طی 27 سال گذشته صرفاً 395 کیلومتر خط انتقال فاضلاب اجراشده است اما در سال‌های 96 و 97 امیدواریم بتوانیم 125 کیلومتر فاضلاب شهری در سه شهر بجنورد، شیروان و آشخانه ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ حسن‌آباد


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.