نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24550
تاریخ انتشار: 1396/05/07 - 14:48:04

رئیس مجلس شورای اسلامی‌در گناباد:

تحریم‌ها جنبه تبلیغاتی دارد

لاریجانی: از رسانه‌ها می‌خواهم در تله طراحی‌ آمریکایی‌ها نیفتند.
تحریم‌ها جنبه تبلیغاتی دارد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رییس مجلس شورای اسلامی‌گفت: تحریم‌ها تنها بر روی کاغذ است و جنبه تبلیغاتی دارد. سردمداران آمریکا تلاش می‌کنند از این طریق خودی نشان دهند.
علی لاریجانی در همایش بزرگداشت علامه بهلول گنابادی در مصلای امام خمینی(ره) گناباد افزود: سیاستمداران، احزاب و گروه‌های مختلف باید با انسجام و وحدت نظر بیشتر، وقت خود را صرف خدمت به مردم کرده و با همگرایی در برابر تحریم‌های آمریکا بایستند.

وی با اشاره به تصویب طرح تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان در مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: مهم‌ترین هدف این اقدام ایجاد اضطراب و جو روانی برای جلوگیری از سرمایه گذاری خارجی‌ها در ایران است. این تحریم‌ها مساله تازه ای نیست بلکه همان تحریم‌های قبلی است که با دستور رئیس جمهوری جدید آمریکا به تصویب مجلس نمایندگان این کشور رسیده است.

وی گفت: آمریکا کشورهای ایران و روسیه را، که نقش مهم و تاثیرگذاری در معادلات منطقه ای دارند، مجددا تحریم کرد که البته این مساله به هیچ عنوان به نفع آمریکایی‌ها نیست و کشورمان آماده مقابله و جواب به این تحریم‌ها است.

رییس مجلس شورای اسلامی‌تاکید کرد: توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 وفاق و همگرایی ایجاد شده بین کشورهای غربی و شرقی علیه ایران، را شکست و امروز کشورمان در مقابله با تروریست‌ها در منطقه و کشورهای عراق و سوریه نقش تاثیرگذاری دارد.

لاریجانی گفت: در سال‌های گذشته برخی، ایستادگی کشورمان در مقابل تروریست‌ها را زیر سئوال می‌بردند ولی امروز همگرایی بیشتری در منطقه در این زمینه ایجاد شده و روسیه در کنار ایران قرار گرفته و با انسجام بیش از پیش کمر داعش را شکسته اند.

پایگاه روحانیت، همواره مستقل بماند
وی گفت: امروز ایران به یک قدرت دموکراتیک در منطقه تبدیل شده و یقینا تحریم‌ها علیه کشورمان به ضرر آمریکا تمام می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌در ادامه از علامه بهلول گنابادی به عنوان یکی از علما و شخصیت‌های پاک یاد کرد که با داشتن خصوصیاتی همچون صداقت، بی ریا بودن، شجاعت و وارستگی، در راه اهداف انسانی و اسلامی‌خود و مبارزه با ظلم و ستم از هیچ تلاشی کوتاهی نکرد.

لاریجانی تصریح کرد: شجاعت و وارستگی، جذابیت‌های بسیاری در علامه بهلول گنابادی ایجاد کرده بود و باید پایگاه روحانیت به عنوان پایگاه مستقل همواره حفظ شود.

مردم انتظار دارند مجلس با دولت همراهی کند
در ادامه این همایش، امام جمعه گناباد گفت: انتظار مردم از مجلس شورای اسلامی‌و منتخبان مردم همراهی با دولت و ریل گذاری برای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی است و باید از همه ظرفیتهای موجود برای تحقق این مهم بهره گرفت.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب، مشکلات ناشی از خشکسالی‌های 2 دهه اخیر و اشتغال را مهمترین مسائل شهرستان گناباد دانست و افزود: مرقد علامه بهلول و قنات‌های گناباد نیازمند توجه خاص برای بازسازی و مرمت است.

10هزار گنابادی و بجستانی از موسسات غیرمجاز آسیب دیدند
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس نیز با بیان اینکه مجلس دهم و رئیس آن همراهی خوبی در زمینه‌های مختلف با دولت یازدهم داشته‌اند، افزود: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات زیاد، اقدامات خوبی برای رفع مشکلات مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان‌های گناباد و بجستان داشته است.

حمید بنایی، افتتاح بیمارستان علامه بهلول و بهره برداری از 10 کیلومتر از مسیر گناباد - مهنه را از اقدامات خوب دولت برای توسعه این منطقه برشمرد.
وی با بیان اینکه حدود 10 هزار نفر از مردم و خانواده‌های بجستان و گناباد در موسسات مالی زیان دیده سپرده داشته و درگیرند از رئیس مجلس شورای اسلامی‌خواست تا اقدامات مقتضی برای ساماندهی به این موسسات و افراد زیان دیده را انجام دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌که به خراسان رضوی سفر کرده است روز پنج شنبه علاوه بر شرکت در همایش بزرگداشت علامه بهلول گنابادی، با حضور بر مرقد این عالم مبارز، نسبت به مقام و شخصیت برجسته وی ادای احترام کرد.

گفتنی است علامه شیخ محمدتقی بهلول گنابادی از علمای شاخص در مبارزات دوران ستم‌شاهی و کشف حجاب رضاخانی بود. وی بعد از عمری تلاش و مجاهدت درراه دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی، هفتم مرداد 1384 در 105 سالگی درگذشت. مرقد علامه بهلول در شهر گناباد قبله دلدادگان و مدافعان ارزش‌های اسلامی‌است.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.