سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 24572
تاریخ انتشار: 1396/05/08 - 10:20:41

هفتمین میزبانی منزلگاه هفتم

خراسان شمالی برای هفتمین بار میزبان، دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی است و جشنواره از هشتم تا یازدهم مردادماه امسال به میزبانی بجنورد مرکز خراسان شمالی برگزار می‌شود.
هفتمین میزبانی منزلگاه هفتم,

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حسین فرخنده در جمع اصحاب رسانه بابیان اینکه تمام تمهیدات و بسترهای لازم برای برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر رضوی فراهم‌شده است، اظهار داشت: رضایتمندی هنرمندان و مسئولین از برگزاری تئاتر، در استان یکی از دلایل اصلی تداوم میزبانی از جشنواره است.

فرخنده افزود: سعی شده است تا در برگزاری جشنواره تمام استانداردهای لازم، نظم و برنامه‌ریزی رعایت شود.

وی بابیان اینکه نمایش آثار برگزیده از دوشنبه هشتم تا چهارشنبه یازدهم این هفته در پلاتو شمس و نیز تالار گلشن در بجنورد اجرا خواهد شد، افزود: هر دوره از این جشنواره شاهد ارتقای کیفی جشنواره تئاتر رضوی هستیم، اظهار داشت: امسال کیفیت آثار رسیده به این دوره از جشنواره تئاتر رضوی در مقایسه با دوره‌های پیشین، بالا است و سعی شده تا از مسائل کلیشه‌ای و سطحی در محتوای آثار پرهیز شود.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره سراسری تئاتر رضوی به لحاظ کیفیت محتوا، روند رو به رشد بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: ساخت پلاتوی شمس در بجنورد، یکی از دستاوردهای برگزاری این جشنواره در استان است و نیز فرصت خوبی برای معرفی استان است.

فرخنده گفت: همچنین طی این سال‌ها هنرمندان استان در عرصه هنرهای نمایشی و تئاتر رشد خوبی داشتند و شاهد حضور پررنگ هنرمندان استان در سطوح مختلف بوده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در مرحله نخست 133 متن نمایشی برای شرکت در جشنواره تئاتر رضوی ارسال‌شده بود، اظهار داشت: از این تعداد آثار ارسال‌شده، 44 اثر به مرحله بازبینی راه یافت که هشت اثر نمایشی از هنرمندان استان‌های فارس، خوزستان، خراسان رضوی، قم، البرز، قزوین و خراسان شمالی در این دوره از جشنواره به مرحله مسابقه و به مرحله نهایی راه یافت.

فرخنده خاطرنشان کرد: سه اثر نمایشی نیز در بخش نمایش میهمان اجرا خواهند داشت که در این بخش، آثار نمایشی تولیدی هنرمندان خراسان شمالی، اصفهان و فارس نمایش داده می‌شود.

 وی گفت: در خصوص بین‌المللی شدن این جشنواره هنوز نمی‌توان اظهارنظر کرد و بین‌المللی شدن جشنواره نیازمند، مطالعه، پژوهش و برنامه‌ریزی‌های بیشتر است و قبل از تصمیم‌گیری در این خصوص باید مطالعه و پژوهش‌های آن انجام‌گرفته باشد.

سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست بابیان اینکه دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی امروز آغاز به کار می‌کند، گفت: آیین آغاز به کار این رویداد فرهنگی عصر امروز در آستان حضرت سلطان سید عباس (ع) برگزار می‌شود.

ابوالحسن حیدری اظهار داشت: امسال، شاهد ارسال متون نمایشی باکیفیت به این دوره از جشنواره هستیم.

حیدری بابیان اینکه حسین مسافر آستانه، پیام دهکردی و سعید اسدی داوران جشنواره تئاتر رضوی هستند، افزود: امسال بیشتر سعی شده که موضوعاتی ازجمله سیره امام رضا (ع) بر زندگی و جایگاه خانواده، توکل بر اساس تعالیم امام رضا (ع) و تمرکز بر موضوع‌های اجتماعی در آثار این دوره از جشنواره مشهود است.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.