نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 24722
تاریخ انتشار: 1396/05/14 - 14:47:11

با همکاری آستان قدس، کمیته امداد وبسیج سازندگی؛

43 فروشگاه برای مشاغل خانگی در مشهد افتتاح شد

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: 43 فروشگاه با حمایت آستان قدس رضوی و همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی با هدف تقویت و تحقق اقتصاد مقاومتی در اختیار تولیدکنندگان مشاغل خانگی قرار گرفت.
43 فروشگاه برای مشاغل خانگی در مشهد افتتاح شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛مصطفی خاکسار قهرودی آستان قدس رضوی روز گذشته در مراسم افتتاح بازار محصولات خوداشتغالی پاساژ شجره افزود: تصمیمات گرفته‌شده در آستان قدس رضوی با نگاه خدمت برای رسیدن به خودکفایی و بهبود کسب‌ وکار مجاورین بخصوص نیازمندان در شهر مشهد مقدس است.

خاکسار با بیان اینکه با نگاه به توان‌افزایی نیازمندان در قالب‌های مختلفی خدمت انجام می‌شود، افزود: امروز در منطقه وکیل‌آباد زمینی به مساحت 500 متر در اختیار نابینایان قرار گرفت تا آن‌ها با آموزشی که می‌بینند کار تولیدی را انجام دهند و در آن محل تولیدات به مردم مشهد عرضه شود.

وی ادامه داد: اختصاص محل ایجاد کارگاه اشتغال برای نابینایان 40 نفر را به‌صورت مستقیم شاغل کرده است و حدود 300 نفر نیز به ‌صورت غیرمستقیم صاحب شغل می‌شوند تا زندگی خوب و شغلی آبرومند را داشته باشند.

خاکسار بیان کرد: اقدام بعدی آستان قدس رضوی در زمینه اشتغال‌زایی افتتاح فروشگاه عرضه محصولات خوداشتغالی در مجتمع تجاری شجره است که در شب ولادت علی بن موسی‌الرضا علیه اسلام صورت می گیرد.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تصریح کرد: طبقه منهای یک مجتمع تجاری شجره پیش ‌از ین وضعیت نامناسبی داشت که با شناسایی و انتخاب این مکان برای محصولات خوداشتغالی وضعیت مناسبی برای راه‌اندازی 43 فروشگاه فراهم شد.

وی عنوان کرد: با همکاری بسیج سازندگی و کمیته امداد و حمایت مالی آستان قدس رضوی حدود دو ماه مراحل آماده‌سازی این فروشگاه‌ها به طول انجامید تا به حد بهره‌برداری برسد و امروز افتتاح شود.

خاکسار خاطرنشان کرد: غرفه‌ها در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که محصولات بومی و خانگی تولید کرده‌اند و تحت پوشش کمیته امداد یا بسیج سازندگی هستند.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: اگرچه احداث این بازار اقدام کوچکی است اما قدم مهمی در جهت تقویت و تحقق اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولیدات داخلی و هنرهای مردمی است.
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.