نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس حوادث | کد خبر: 24746
تاریخ انتشار: 1396/05/15 - 11:55:54

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی مطرح کرد:

مصالحه 87 درصدی پرونده های ارجاعی به دوایر مددکاری اجتماعی

مصالحه 87 درصدی پرونده های ارجاعی به دوایر مددکاری اجتماعی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تا کنون 87 درصد پرونده های ورودی به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری های سطح استان به مصالحه انجامیده است.

سرهنگ حیدر اقبالی مطلق در گفت وگو با خبرنگار اتفاقیه اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 763 پرونده به مراکز مددکاری کلانتری های سطح استان ارجاع شده که از این تعداد 672 پرونده مصالحه و 91 پرونده نیز به مراجع قضایی ارجاع داده شده اند.

اقبالی افزود: واحدهای مددکاری و مشاوره کلانتری ها علاوه بر کاهش بار پرونده های قضایی نقش انکار ناپذیری در کاهش آسیب ها و جرایم اجتماعی دارند.

وی تصریح کرد: در اجتماع امروز با توجه به استرس های مختلفی که مردم با آن روبرو هستند و اینکه در طول زندگی دچار تعارضات و مشکلاتی می شویم، از این رو نیازمند افرادی هستیم که بتوانند مشاوره و راهنمایی هایی را به جامعه ارائه دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه حضور مشاور و مددکار پلیس به جهت جنبه های پیشگیری از جرائم در جامعه کاملا احساس می شود، گفت: امروزه استفاده از توانمندی های مشاوران رویکردی معقولانه به نظر می رسد چراکه افرادی که از نظر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دچار مشکل یا بزهی می شوند، گاها مشکل آنان در جریان مراحل دادگاهی قابل حل نبوده که با حضور مشاوران و مددکاران در کلانتری ها و انجام اقدامات تخصصی می توان از ورود افراد به دادگاه ها جلوگیری کرد.

وی با تأکید بر فلسفه حضور پلیس در جامعه با رویکرد مبارزه با جرائم اجتماعی، افزود: پلیس با جلوگیری از وقوع جرائم و مبارزه با مجرمان امنیت جامعه را تامین می کند که با توجه به پیچیده تر شدن جرائم و تغییر رویکرد پلیس نسبت به جرم، از رویکردی سلبی به رویکردی نرم همراه با ظرافت، هوشمندی و انعطاف پذیری تغییر یافته است.

اقبالی بیان کرد: کارشناسان مجرب مراکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در زمینه های مختلف مشاوره روان شناختی، خانوادگی، فردی، حقوقی و انتظامی خدمات مشاوره ای رایگان را به عموم هم استانی های گرامی ارائه می دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی تصریح کرد: باتوجه به توانایی مشاوران و مددکاران شاغل در یگان های انتظامی استان از ابتدای سال جاری از کل پرونده ارجاع شده به این واحد ها 87 درصد به سازش و مصالحه ختم شده اند.

انتهای پیام/پاک منظر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.