نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24807
تاریخ انتشار: 1396/05/17 - 15:00:19

صالحی: اگر آمریکا توافق هسته‌ای را پاره کند، دیگر کشور‌ها آن را مسئول می‌دانند

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به حمایت قدرت‌های جهانی از برجام، گفت در صورتی که آمریکا آن را لغو کند، خود مسئولش شناخته می‌شود.
صالحی: اگر آمریکا توافق هسته‌ای را پاره کند، دیگر کشور‌ها آن را مسئول می‌دانند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در مصاحبه با این شبکه تاکید کرد فکر نمی‌کند دولت آمریکا توافقنامه هسته‌ای را پاره کند؛ زیرا در این صورت بازنده خواهد بود.

او افزود: ایران با 1+5 گفتگو می‌کرد. ایران و 1+5 یعنی ۷ کشور. اکنون اگر آمریکا از توافقنامه هسته‌ای خارج شود، هفت منهای یک خواهد شد. اگر توافقنامه به هفت منهای یک تبدیل شود، به صورت طبیعی توافقنامه ادامه پیدا خواهد کرد. اتحادیه اروپا، چین و روسیه و دیگر کشورهای جهان اعلام کردند از توافقنامه حمایت می‌کنند و اگر این توافقنامه از طرف آمریکا پاره شود، آمریکایی‌ها باید مسئولیت آن را بپذیرند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه این مصاحبه با تاکید بر اینکه ایران به تعهداتش در توافقنامه هسته‌ای پایبند بوده است و هیچ جایی برای نقض آن وجود ندارد، خاطر نشان کرد: اگر آمریکا توافقنامه هسته‌ای را پاره کند، دیگر کشور‌ها آن را مسئول خواهند دانست. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حدود ۷ بار تاکنون تایید کرده که ایران همواره به تعهداتش پایبند بوده است.

علی‌اکبر صالحی تاکید کرد: فعالیت هسته‌ای ایران بهتر از گذشته ادامه دارد و آن را چند بار اعلام کرده‌ام. غنی‌سازی ادامه دارد، تولید آب سنگین ادامه دارد. بازطراحی رآکتور هسته‌ای اراک با همکاری چینی‌ها ادامه دارد. کشف و استخراج معادن اورانیوم در ایران ادامه دارد. بنابراین همه فعالیت‌های هسته‌ای در ایران ادامه دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در بخشی دیگر از سخنانش گفت: روابط (ایران) با روسیه مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است. طرح‌های مشترکی داریم که از جمله احداث دو نیروگاه بزرگ، جدید و پیشرفته هسته‌ای در بوشهر در کنار نیروگاه فعلی است. کار احداث این دو نیروگاه آغاز شده است. روابط ما با روسیه به ویژه در زمینه هسته‌ای بسیار گسترده و عمیق است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.