نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 24808
تاریخ انتشار: 1396/05/17 - 15:07:19

عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد:

واسطه‌گری و انحصار در شن ‌و ماسه!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: اخبار رسیده نشان می‌دهد که یک شرکت واسطه بازار اصلی شن وماسه را به‌منظور تولید بتن آماده و کالاهی عمرانی را در اختیار خود گرفته است.
واسطه‌گری و انحصار در شن ‌و ماسه!,

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شرکت‎های ثالث و واسطه‌گر بین معدن داران شن‌وماسه و تولیدکنندگان بتن آماده، افزود: اخبار رسیده نشان می‌دهد که یک شرکت واسطه بازار اصلی شن وماسه  را به‌منظور تولید بتن آماده و کالاهی عمرانی را در اختیار خود گرفته است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شرکت از معدن دارن شن‌وماسه را خریداری می‌کند و در اختیار تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی قرار می‌دهد، گفت: در هر کاری انحصار مناسب نیست و رقابت باید همیشه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در بازار رقابتی است که حق و رضایت مشتری به‌خوبی رعایت می‌شود، اضافه کرد: مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت باید خارج کردن بازار شن‌وماسه از حالت انحصاری خارج کنند تا شرکت‌های دیگر به‌توانند با شرکت موجود رقابت کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود یک بازار سالم و رقابتی قطعا به نفع همه است، تصریح کرد: باید پیگیری‌های لازم برای دریافت دلایل عدم ادامه فعالیت سایر شرکت‌ها در زمینه توزیع شن‌وماسه صورت بگیرد، و همچنین شرایط برای فعالیت چند شرکت دیگر در زمینه خرید شن‌وماسه آماده شود، زیرا در بازار رقابتی حقوق مشتری بهتر رعایت می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کشورهای توسعه یافته نیز با مشاهده این مسئله که شرکتی به سمت انحصاری کردن بازار حرکت کرده است با قوانین سخت و جرایم سنگین با آن برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: در بازارهای آزاد دولت‌ها باید مراقب باشند تا انحصار ایجاد نشود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.