نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24847
تاریخ انتشار: 1396/05/19 - 09:05:12

استاندار خراسان شمالی:

دوره آموزشی «سواد رسانه» برای مدیران خراسان شمالی برگزار می‌شود

دوره آموزشی «سواد رسانه» برای مدیران خراسان شمالی برگزار می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، استاندار خراسان شمالی گفت: با تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه‌وبودجه، دوره آموزشی سواد رسانه‌ای ویژه مطبوعات و مدیران استانی برگزار می‌شود.

محمدرضا صالحی در جلسه شورای اداری خراسان شمالی که به مناسبت روز خبرنگار و با رویکرد بررسی مسائل و مشکلات حوزه رسانه و خبرنگاری برگزار شد، اظهار داشت: خبرنگاران زبان مردم برای بیان خواسته‌ها هستند.

صالحی عنوان کرد: از ابتدای شروع فعالیتم در خراسان شمالی اعلام کردم که هیچ دستگاه اداری علیه خبرنگاری به دلیل نقد در رسانه، حق شکایت ندارد.

وی عنوان کرد: طی گذشت ۱۳ ماه که از فعالیتم در استانداری خراسان شمالی می‌گذرد تاکنون مشکلی در این خصوص برای خبرنگاران استان ایجاد نشده است.

وی فعالیت خبرنگار را مایه خیروبرکت در جامعه، برنامه‌ریزی و کمک به مدیران، روشنگری، نقد، گرمابخشی به جامعه، آزادگی و راستی و راست‌گویی توصیف کرد.

صالحی نقش خبرنگاران را در توسعه و پیشرفت خراسان شمالی حائز اهمیت برشمرد و از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.

 

تحقق اقتصاد مقاومتی درگرو جذب سرمایه‌گذار

وی بار دیگر با اشاره به مجوزهای سرمایه‌گذاری که در خراسان شمالی صادرشده است، اظهار کرد: صدور مجوز یعنی کلید ورود سرمایه‌گذار به استان و نشان‌دهنده این است که از امکان سرمایه‌گذاری در استان برخوردار هستیم.

استاندار خراسان شمالی لازمه تولید را سرمایه‌گذاری دانست و گفت: از طریق سرمایه‌گذاری است که تولید ایجاد می‌شود و به‌تبع آن اشتغال رونق می‌گیرد و شاهد تحقق شعار سال که اقتصاد مقاومتی است خواهیم بود.

استاندار خراسان شمالی در ادامه در خصوص برنامه‌هایی که در آینده در این استان نیز اجرا می‌شود، تصریح کرد: درصدد هستیم تا در هر شهرستان در سال جاری یک روستای سبز را در این استان تعریف کنیم و از سوی دیگر ایجاد تونل سبز به طول دو کیلومتر در ورودی‌های شهرها از دیگر برنامه‌هاست.

وی ایجاد پارک بانوان در هر شهر استان را از دیگر برنامه‌هایی بیان کرد که دنبال خواهد شد.

 

برجام برای ایران مثبت بود

صالحی اظهار داشت: برجام اگر قرارداد منفی برای ایران و یک قرارداد مثبت برای آمریکایی‌ها بود، آن‌ها به دنبال قطع ارتباط و پاره کردن این قرارداد نبودند.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن مفاد برجام، آرامش، ایجاد اشتغال و فقرزدایی در کشور انجام می‌شود و ما برای محقق شدن شعار سال ناگزیر به انجام سرمایه‌گذاری هستیم.

وی به مراسم تحلیف رئیس‌جمهور و حضور مسئولان از سایر کشورها در این مراسم، اظهار کرد: حضور مسئولان سایر کشورها در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نشان می‌دهد آمریکا آن‌قدر که دم می‌زند طرفدار ندارد و خیلی از کشورها با ایران هستند.

وی درباره ساخت محور بجنورد به جنگل گلستان نیز گفت: طی سال گذشته اعتبارات خوبی برای این پروژه جذب شد و پیگیری‌ها از سوی سازمان حفاظت محیط ‌زیست نیز انجام شده و قرار بر این شد تا زمین موردنیاز برای ساخت پارکینگ و ... اختصاص یابد.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون در مناطق زلزله‌زده برای ساخت دو هزار و 365 منزل آسیب‌دیده تشکیل پرونده انجام شده است، افزود: از این تعداد 800 پرونده به بانک معرفی ‌شده و 751 پرونده نیز در مرحله انعقاد قرارداد قرار گرفته است.

به گفته وی تاکنون پی‌کنی 915 واحد مسکونی انجام شده و فندانسیون 575 واحد صورت گرفته است و 10 واحد نیز پایان کار گرفته‌اند.

به گزارش اتفاقیه، این جلسه که متفاوت‌ترین جلسه شورای اداری خراسان شمالی بود با حضور مدیران کل و خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری‌های استان برگزار شد و نمایندگانی از سوی هریک از این رسانه‌ها به بیان مسائل و دغدغه‌های حوزه کاری خود پرداختند.

انتهای پیام/ حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.