نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24868
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 08:51:40

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد

اقامت بیش از 349 هزار نفر در مناطق تفریحی

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: طی چهار ماه نخست امسال بیش از 349 هزار نفر در مناطق تفریحی و اقامتگاه‌های استان سکونت کردند.
اقامت بیش از 349 هزار نفر در مناطق تفریحی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه،  محمد سویدانلویی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال یک‌میلیون و 694 هزار و 849 نفر از مناطق تفریحی استان بازدید کردند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال مسافران عبوری از استان خراسان شمالی به سی میلیون نفر برسد.

 سویدانلویی بابیان اینکه 30 امامزاده و بقاع متبرکه استان در حوزه میراث فرهنگی هستند، تصریح کرد: به تمام این بقاع متبرکه اعتبار به‌منظور احیاء به‌عنوان جاذبه‌های گردشگری اختصاص‌یافته است.

وی بابیان اینکه هشت کاروان‌سرا در استان وجود دارد، افزود: کاروانسرای رباط قره بیل با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال مرمت است و نیز برای مرمت کاروانسرای رباط عشق هم 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص‌یافته است.

سویدانلویی اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 300 اثر تاریخی در استان وجود دارد که عرصه و حریم این آثار یک هزار هکتار است.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان بابیان اینکه در برخی از عرصه‌ها مالکان زمین مجاور عرصه‌های تاریخی اجازه ساخت‌وساز ندارند، گفت: ضوابط میراث فرهنگی مانع اجرایی برای این مالکان ندارد و مالکان با رعایت ضوابط و لحاظ کردن مقررات در نظر گرفته با همکاری میراث فرهنگی می‌توانند طرح‌های پیشنهادی را در این زمین ارائه و عملیاتی کنند.

۲۰ میلیارد تومان برای تملک عرصه‌های تاریخی در استان نیاز است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود درباره آزادسازی عرصه و حریم آثار تاریخی استان گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای تملک عرصه‌های تاریخی در استان نیاز است اما سیاست‌گذاری ما تملک تمام حریم تاریخی در استان نیست.

سویدانلویی افزود: بلکه ما مالکان دارای زمین‌های مجاور عرصه‌های تاریخی در استان را به استفاده از ظرفیت و فرصت همجواری با آثار تاریخی، طرح‌های اقتصادی و تاریخی تهیه کنند و به سمت‌وسوی احیاء و بهره‌برداری و اشتغال پیش بروند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی بابیان اینکه در حال حاضر مرمت 43 اثر تاریخی استان در حال اجراست، افزود: این اداره برای مرمت سبزه‌میدان در شهر بجنورد، 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است و در حال حاضر نیز مقررشده است به‌منظور تسریع در مرمت سبزه‌میدان، کاروانسراها و غیره، شهرداری بجنورد با اعطای مشوق‌ها به مالکان، با این اداره همکاری لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.