نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 24871
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 09:11:42

تشدید عملیات گشت و کنترل یگان حفاظت محیط‌زیست

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان شمالی از تشدید عملیات گشت و کنترل یگان حفاظت محیط‌زیست در فصل بازگیری و شکار پرندگان خبر داد.
تشدید عملیات گشت و کنترل یگان حفاظت محیط‌زیست,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، سید اصغر مطهری در گفت‌وگو با خبرنگارما بابیان اینکه همه‌ساله با مهاجرت پرندگان شکاری به خراسان شمالی برخی افراد سودجو به‌صورت غیرمجاز اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری می‌کنند، اظهار داشت: هرساله در این فصل شکارچیان متخلف برای صید و زنده گیری پرندگان شکاری به خراسان شمالی عزیمت می‌کنند و به این منظور این اداره کل به تشدید نظارت‌ها در این فصل اقدام می‌کند.

وی افزود: برخی پرندگان شکاری نظیر بالابان و شاهین از محبوبیت بیشتری نزد کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس برخوردارند که متأسفانه با توجه به کاهش جمعیت آن در دهه‌های اخیر و قاچاق آن به کشورهای عربی، نسل آن در ایران در معرض خطر انقراض قرارگرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان شمالی گفت: یگان حفاظت محیط‌زیست استان خراسان شمالی همه مناطق تحت مدیریت و مناطق آزاد استان را زیر ذره‌بین نگاه تیزبینانه خویش قرار می‌دهد و با افزایش گشت‌های سیار با متخلفین برخورد خواهد کرد.

 مطهری افزود: ایران به دلیل تنوع آب و هوایی یکی از کشورهایی است که تنوع زیستی بالایی نسبت به کشورهای همجوار خود دارد که این ویژگی ایران را در کانون توجه افراد سودجو درزمینهٔ زنده گیری و قاچاق گونه‌های مختلف جانوری قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: به استناد تبصره دو ماده 13 قانون شکار و صید، هر شخصی که به زنده گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه مبادرت کند، علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده به مدت سه سال، به جزای نقدی تا 600 میلیون ریال محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.