نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 24872
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 09:24:18

جشنی برای بزرگداشت خبرنگار

به مناسبت روز خبرنگار همایشی برای گرامیداشت زحمات خبرنگاران استان در محل مجتمع گلشن بجنورد برگزار شد.
جشنی برای بزرگداشت خبرنگار,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه وسملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در این جشن با اشاره بر ضرورت حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: به‌زودی قوانینی در حمایت از خبرنگاران به تصویب می‌رسد.

علی قربانی بابیان اینکه در نشستی چهارساعته با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشکلات هنرمندان و خبرنگاران خراسان شمالی به وی ابلاغ‌شده است، از قول مساعد وزیر برای حل مشکلاتی ازجمله بیمه خبرنگاران و غیره خبر داد.

وی بابیان اینکه به‌زودی مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا قوانینی را به تصویب می‌رساند، ادامه داد: به‌صورت جدی در کمسیون برنامه‌وبودجه مجلس، پیگیری مشکلات اصحاب رسانه هستم تا ضمن تخصیص بودجه، قوانینی در راستای حمایت از خبرنگاران به تصویب برسد.

وی نقش اطلاع‌رسانی و مخابره اخبار در توسعه جامعه را اثرگذار و بی‌بدیل توصیف کرد و یادآور شد: از قرن نوزدهم بنیاد توسعه جوامع بر اساس نقادی بنانهاده شد.

قربانی با تاکید بر اینکه نقدها منصفانه باشد، خاطرنشان کرد: شنیده می‌شود که برخی از مدیران کل حتی در اتاق خود را روی خبرنگاران بسته‌اند که این امر با اساس پاسخگویی به مردم در تضاد است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، خبرنگار را به‌عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان ذکر کرد و افزود: وظیفه خبرنگاران دیدن مشکلات، اطلاع‌رسانی و گوشزد کردن کمبودها به مسئولان است.

وی بابیان اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، ارتقای فرهنگ جامعه از ضروریات است که در این راستا وظیفه خبرنگاران و رسانه‌ها بسیار مهم است، اظهار کرد: فوری‌ترین وظیفه دولت، حل مشکلات اقتصادی است اما در بلندمدت تقویت فرهنگ، جامعه را به سمت توسعه و پیشرفت سوق می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی نیز در این همایش، افزایش تعداد نشریات سراسری از 10 به 19 نشریه را گامی موفق در راستای توسعه مطبوعات استان ذکر کرد و گفت: تولد دوباره شیروان شرق، ارتقای نسیم از هفته‌نامه به روزنامه و انتشار هفته‌نامه سیاحت شرق اتفاق مبارکی در خراسان شمالی از آغاز امسال بوده است.

حسین فرخنده اظهار کرد: اداره کل ارشاد از آزادی‌های قانونی نشریات و مطبوعات حمایت می‌کند و همه مسئولان نیز موظف‌اند به آن احترام گذاشته و اخلاق‌مداری و رعایت قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی بابیان اینکه عرصه اطلاع‌رسانی خالق زیبایی‌هایی است که به قلم اصحاب رسانه رقم می‌خورد، اضافه کرد: تشکیل خانه مطبوعات و حمایت از خبرنگاران از اقدامات ارزنده امسال بوده است که باید تقویت و حمایت شود.

وی ادامه داد: به یقیین جز با همدلی و همراهی مطبوعات اساسنامه خانه مطبوعات محقق نمی‌شود.

فرخنده فعالیت نمایشگاه مطبوعات در هفته اخیر را گام مهمی در راستای تبادل اطلاعات عنوان کرد و گفت: استفاده از توان و ظرفیت رسانه‌ها گامی مهم در راستای توسعه است و برپایی نمایشگاه‌هایی در راستای ارائه توانمندی مطبوعات، مسئولان را به همکاری بیشتر با اصحاب رسانه تشویق می‌نماید.

گفتنی است در این مراسم از زحمات پیشکسوت عرصه مطبوعات، ملک محمد علیزاده قدردانی شد.

همچنین به نمایندگی از غرفه‌های برتر نمایشگاه مطبوعات، از الهام آزاد زاده سردبیر خبرگزاری ایسنا، نسرین حسنی، سرپرست هفته‌نامه سیاحت شرق و استاد شاهد، پیشکسوت عرصه رسانه خراسان شمالی قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.