نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 24873
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 09:39:19

لاوروف: خطر درگیری نظامی بر سر برنامه هسته‌ای کره شمالی بسیار زیاد است

وزیر امور خارجه روسیه از درگیری احتمالی نظامی بر سر برنامه هسته‌ای کره شمالی ابراز نگرانی کرد.
لاوروف: خطر درگیری نظامی بر سر برنامه هسته‌ای کره شمالی بسیار زیاد است,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف -- وزیر امور خارجه روسیه – اعلام کرد مسکو به شدت نگران تهدیدهای متقابلی است که میان آمریکا و کره شمالی رد و بدل می‌شود.

بر این اساس، لاوروف امروز (جمعه) گفت خطر درگیری نظامی برسر برنامه هسته‌ای کره شمالی بسیار زیاد است و مسکو به شدت نگران تهدیدهای متقابلی است که میان آمریکا و کره شمالی رد و بدل می‌شود.

وی افزود: متاسفانه لفاظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ از حد خارج شده است. با این حال ما امیدواریم دو طرف بتوانند به توافق دست یابند.

لاوروف در نشستی با دانشجویان درمورد خطر تبدیل شدن این بن بست روزافزون به یک درگیری مسلحانه تصریح کرد: خطر وقوع یک درگیری نظامی به ویژه با توجه به لفاظی‌های فزاینده بسیار زیاد است. تهدیدهایی در مورد توسل به نیروی نظامی به گوش می‌رسد. حرف‌هایی (در واشنگتن) شنیده می‌شود مبنی بر اینکه باید حمله‌ای پیشگیرانه علیه کره شمالی انجام شود. در همین حال پیونگ یانگ نیز تهدید می‌کند حمله‌ای موشکی علیه پایگاه آمریکا در گوام انجام خواهد داد. این تهدیدها بی وقفه ادامه دارد و این موضوع ما را به شدت نگران کرده است.

لاوروف گفت: من نمی خواهم حدس بزنم چه اتفاقی خواهد افتاد؛ اما ما هر آنچه را که در توان داریم به کار خواهیم گرفت تا از گسترش این بحران جلوگیری کنیم.

وی در اظهارات خود که به طور زنده از تلویزیون دولتی روسیه پخش می شد، افزود: به عقیده من وقتی به نقطه آغاز جنگ نزدیک می شوید، طرفی که قویتر و باهوش‌تر است باید گام نخست را برای عقب نشینی از این آستانه خطرناک بردارد.

لاوروف همچنین پیونگ یانگ و واشنگتن را تشویق کرد با طرح پیشنهادی روسیه و چین موافقت کنند که براساس آن کره شمالی آزمایش های موشکی خود را متوقف خواهد کرد و آمریکا و کره جنوبی نیز تمرین های نظامی مشترک گسترده خودشان را به حال تعلیق درخواهند آورد. اگر این توقف دوجانبه محقق شود، در آنصورت ما می توانیم دور یک میز بنشینیم و تلاش‌ها را از ابتدا آغاز کنیم و سندی را امضا کنیم که بر احترام به حق حاکمیت همه طرف‌های دخیل در این بحران از جمله کره شمالی تاکید خواهد داشت.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.