نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 24875
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 10:25:18

گفت و گوی اتفاقیه با نایب رئیس کوراش آسیا؛

جمع کوراش کاران آسیا در بجنورد

جمع کوراش کاران آسیا در بجنورد,

رقابت های کوراش آسیا در رده سنی جوانان جمعه در سالن دانشگاه آزاد اسلامی در حالی برگزار شد که حاصل ماه ها برنامه ریزی از سوی هیئت کوراش استان ، مسئولان ارشد استانی و اداره کل ورزش و جوانان استان بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رئیس کوراش ایران،نایب رئیس آسیا،عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی،مسئول فنی بازهای آسیایی و رئیس کمیته انظباطی کوراش آسیا در گفت و گو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت:پیش از این قرار بود میزبانی به تایپه برسد با برگزار جلسات متعدد بنا شد این میزبانی در بجنورد بدون حضور بانوان برگزار شود.

174 میلیون و 800 هزار تومان اعتبار برای برگزاری این برنامه پیش بینی شد و تاکنون 100 میلیون تومان آن به حساب هیئت کوراش استان واریز شده است.

محمد رضا نصیری تصریح کرد:در این رقابت ها 12 تیم از 10 کشور آسیایی حضور دارند و در 7 وزن با یکدیگر به رقابت می پردازند.

نصیری با بیان این مطلب که 2 داور بین المللی قضاوت این دیدار ها را بر عهده دارند افزود:7 داور خارجی و 7 داور ایرانی قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند.

وی افزود :خراسان شمالی در تاریخ فدراسیون جهانی عنوان برترین ورزشکار سال را داشته و کوروش خسرویار از این استان در سمت دبیر فنی فدراسیون جهانی فعالیت دارد.

محمد رضا نصیری تصریح کرد:مغولستان،ازبکستان،ترکمنستان،تاجکستان و کره از سرسخت ترین حریفان این کشور به شمار می روند.

وی با بیان این مطلب که ایران همواره در رقابت های جهانی و آسیایی جزء برترین ها بوده و در بین 3 تیم برتر صاحب عنوان شده ابراز امید واری می کند در این رقابت ها نیز که به میزبانی بجنورد برگزار شده صاحب عناوین برتر باشیم.

نصیری از شرایط میزبانی رضایت دارد و معتقد است :برای نخستین بار در مسابقه ای بدون استرس حضور پیدا کرده است.

فعالیت یک تیم حرفه ای برای برگزاری این مسابقات

وی تشکر ویژه ای از استاندار و مسئولان اداره کل ورزش و جوانان این استان دارد و اظهار کرد:تیم حرفه ای مسئول برگزاری این دوره از مسابقات است که سبب شده نظم  و برنامه مانع از بروز مشکلی شود.

نصیری با بیان اینکه در رده سنی جوانان پنجمین دوره ای است که مسئولیت دارد تصریح کرد:مهمترین دغدغه کوراش کاران کشور نبود اعتبار است  شهریور ماه به مسابقات آسیایی اعزام می شویم اما تاکنون اعتباری برای خرید یک دست لباس برای تیم 16 نفره خود نداشتیم.

به گفته وی در رقابت های جهانی که دو ماه آینده در ترکیه برگزار می شود دو تیم از ایران خواهیم داشت که این امتیاز را به خراسان شمالی می دهم تا در قالب یک تیم کامل به این رقابت ها اعزام شوند.

 

دعوت از مربی خارجی بانوان در بجنورد

وی با اشاره به فعالیت محدود بانوان در این رشته ورزشی افزود:در نظر داریم مربی خارجی دعوت کنیم تا در بجنورد مستقر باشد حقوق مربی از سوی وزارت ورزش تامین و مکان تمرین از سوی رئیس هیئت این استان تامین شود قطعا با این برنامه ریزی نتیجه قابل قبولی کسب خواهیم کرد.

این استان دارای یک مربی خانم با مدرک داوری بین المللی است که در بازی های آسیایی ترکمنستان قضاوت دارد

وی تاکید کرد:سرمایه گذاری در بخش بانوان از نظر تبلیغی بازخورد خوبی دارد.

به گفته وی این استان دارای یک مربی خانم با مدرک داوری بین المللی است که در بازی های آسیایی ترکمنستان قضاوت دارد ،از 52 سهمیه 6 داور زن دعوت شده است و در ایران 5 داور بین المللی خانم داریم.

در ادامه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان نیز در حاشیه برگزاری این دیدار ها در گفت و گو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت:برای نخستین بار است که شاهد برگزاری این رویداد برون مرزی در استان هستیم که در طول مدت تاسیس استان بی نظیر است.

احمدی تصریح کرد:از 14 عضو تیم ملی کوراش جوانان 8 نفر از خراسان شمالی حضور دارند،ظرفیت و پتانسیل کوراش کاران استان از عواملی است که سبب شد این رقابت ها در بجنورد برگزار شود و همه این موارد می تواند در انگیزه ورزشکاران و استقبال از ورزش کوراش تاثیر گذار باشد.

وی افزود:برای برگزاری این رقابت ها ریسک کردیم پیش از این مدیری جسارت برگزاری چنین رقابتی را نداشت اما طی برگزاری جلسات متعدد و حمایت های مدیر برنامه و بودجه و استاندار خرسان شمالی خوشبختانه این رقابت ها به میزبانی بجنورد برگزار شد.

وی به اعتبارات مورد نیاز برای برگزاری میزبانی این رقابت ها اشاره کرد و افزود:174 میلیون و 800 هزار تومان اعتبار برای برگزاری این برنامه پیش بینی شد و تاکنون 100 میلیون تومان آن به حساب هیئت کوراش استان واریز شده است.

انتهای پیام/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.