نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24878
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 13:24:53

ظریف در صفحه توئیتر:

رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انزوا، ایران را مقصر جلوه می دهد

رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انزوا، ایران را مقصر جلوه می دهد,

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رئیس جمهوری آمریکا همواره قصد نابودی برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) را داشته است، گفت: برای جلوگیری از انزوا، او تلاش می کند ایران را مقصر جلوه دهد.

رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انزوا، ایران را مقصر جلوه می دهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل ازایرنا، محمدجواد ظریف این مطلب را روز جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت.

وی در این توئیت نوشت: «رئیس جمهوری آمریکا همواره قصد نابودی برجام را داشته است. برای جلوگیری از انزوا، او تلاش می کند ایران را مقصر جلوه دهد. سوء 

نیت علاوه بر نقض متن و روح برجام توسط آمریکا

حسن روحانی رییس جمهوری ایران در مراسم تحلیف دور دوم ریاست جمهوری خود در مجلس شورای اسلامی از سوی مردم و مسئولین کشور به صراحت اعلام کرد که ملت ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود ولی در مقابل تداوم بد عهدی های آمریکا ساکت نمی نشیند.

وی تاکید کرد: گرچه تاکنون گره های زیادی از اقتصاد کشور در حوزه تحریمی گشوده شده ولی بد عهدی های امریکا در اجرای برجام به دلیل اعتیاد حاکمیت این کشور به سیاست غیر قانونی و ناکارآمد تحریم و تهدید غیر قابل اعتماد بودن امریکا به عنوان شریک و حتی طرف مذاکره را برای جهان و حتی متحدین دیرین امریکا به اثبات رسانده است.

وی یادآور شد: حل و فصل موضوع هسته ای و خارج شدن پرونده هسته ای از فصل منشور ملل متحد و لغو قطعنا مه های شورای امنیت و همچنین لغو تحریم های ظالمانه در حوزه هسته ای یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.