نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24887
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 17:24:59

احتمال معرفی وزیر علوم در نشست فردای مجلس

سخنگوی هیات رییسه مجلس ضمن تشریح روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از حضور رییس‌‌جمهوری در نشست علنی روز سه‌شنبه خبر داد و گفت: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در ۲ شیفت کاری صبح و بعد ازظهر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، بهروز نعمتی  با اشاره به زمان برگزاری جلسات رای‌اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اعلام کرد: بنابر قانون و باتوجه به معرفی وزرای پیشنهادی در نشست علنی روز سه‌شنبه هفته قبل، بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از روز سه‌شنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.

احتمال اتمام روند بررسی صلاحیت‌ها تا یکشنبه هفته آینده

او گفت: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در ۲ شیفت کاری صبح و بعد ازظهر انجام می‌شود که جلسات صبح از ساعت ۸ تا ۱۲ و جلسات بعدازظهر نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود که پیش‌بینی می‌کنیم روند بررسی صلاحیت‌ها تا جلسه یکشنبه هفته آینده ادامه یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بر صراحت آیین‌نامه مبنی بر برگزاری جلسات علنی به‌صورت متوالی در زمان بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد و بر این اساس از برگزاری جلسه علنی در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری درباره این‌که جلسه علنی روز پنجشنبه در دو شیفت باشد یا یک شیفت، به رای نمایندگان بستگی دارد که در صحن انجام خواهد شد.

حضور روحانی در جلسه سه‌شنبه مجلس

سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به حضور رییس‌جمهوری در نخستین نشست علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی گفت: رییس‌جمهوری بنابر قانون ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه برای دفاع از کابینه پیشنهادی خود فرصت دارد و بر این اساس، در جلسه روز سه‌شنبه حضور می‌یابند و این احتمال نیز وجود دارد که همچون دوره قبل، بخشی از فرصت‌اش را حفظ کند تا در آخرین روز بررسی صلاحیت‌ها بتواند از آن بهره ببرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس به نحوه بررسی صلاحیت‌ وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس نیز اشاره کرد و گفت: مجلس ابتدا کلیت کابینه را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس وارد جزئیات و بررسی صلاحیت تک تک وزرا می‌شود. با این حال پس از بررسی کلیت کابینه، رای‌گیری انجام نمی‌شود.

او گفت: ابتدا ۵ نماینده موافق و ۵ نماینده مخالف نظرات خود را درباره کلیت کابینه مطرح می‌کنند که بر این اساس هر یک از نمایندگان ۱۵ دقیقه فرصت اظهارنظر خواهند داشت و این امکان نیز وجود دارد که هر نماینده موافق یا مخالف بخشی از فرصت ۱۵ دقیقه‌ای خود را در اختیار دیگر نمایندگان قرار دهد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به‌نوبت و بنابر حروف الفبای نام وزارتخانه‌ها انجام می‌شود، از بررسی صلاحیت وزیر آموزش و پرورش به‌عنوان نخستین گزینه و دیگر وزرا تا وزیر ورزش و جوانان به‌عنوان گزینه آخر خبر داد و گفت: در این مرحله نیز آیین‌نامه داخلی مجلس می‌گوید ۲ نماینده موافق و ۲ نماینده مخالف به‌مدت ۱۵ دقیقه در بررسی صلاحیت هر یک از وزرا اظهارنظر می‌کنند و سپس، نوبت به ارائه برنامه‌ها و دفاعیات وزیر پیشنهادی در فرصت به‌مدت ۳۰ دقیقه می‌رود و درمجموع بررسی صلاحیت هر وزیر یک ساعت و ۳۰ دقیقه به‌طول می‌انجامد.

احتمال معرفی وزیر علوم در جلسه فردا

نعمتی در پایان با اشاره به احتمال معرفی وزیر پبشنهادی علوم در جریان نشست علنی فردای مجلس، نحوه رای‌گیری درمورد صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه را نیز توضیح داد و گفت: پس از آن‌که روند بررسی صلاحیت تمامی وزرا به اتمام رسید، اعضای دولت جلسه علنی را ترک کرده و مجلس برای هر یک از وزرای پیشنهادی رای‌گیری می‌کند.


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.