نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 24891
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 19:57:33

هشدار مکرون درباره تنش میان آمریکا و کره‌شمالی

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه درخصوص تشدید تنش در مورد کره شمالی در بحبوحه بالا گرفتن جنگ لفظی بین واشنگتن و پیونگ یانگ، هشدار داد.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه درخصوص تشدید تنش در مورد کره شمالی در بحبوحه بالا گرفتن جنگ لفظی بین واشنگتن و پیونگ یانگ، هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، وی ضمن ابراز نگرانی در مورد تهدید موشکی و بالستیکی کره شمالی، گفت که جامعه جهانی باید در جهت وار کردن پیونگ یانگ به بازگشت به مسیر مذاکرات بدون شرط، تلاش کند.

مکرون تاکید کرد که فرانسه و دیگر کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل از کره شمالی می خواهند به تعهدات بین المللی خود بدون تعلل عمل کند و روند پایان دادن به برنامه های هسته ای و بالستیکی اش را ادامه دهد. وی در عین حال به متحدان و شرکای فرانسه در منطقه در مورد همبستگی پاریس با آنها در موقعیت کنونی اطمینان داد.

حزب سوسیالیست فرانسه با اشاره به مشارکت نداشتن دولت پاریس در حل و فصل بحران کره شمالی، از رئیس جمهوری فرانسه خواست تا فعالانه در این زمینه مشارکت کند.

در پی تشدید هشدارهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی، چین که متحد اصلی پیونگ یانگ است، از ترامپ خواست به لفاظی های خود برای جلوگیری از شدت یافتن تنش، پایان دهد.

تهدیدهای ترامپ، بدنبال هشدار پیونگ یانگ به واشنگتن در مورد هدف قرار دادن جزیره گوام با موشک های بالستیک، شدت گرفت.

گوام جزیره ای تحت سلطه آمریکا در غرب اقیانوس آرام است. این جزیره که پایگاه نظامی راهبردی برای آمریکا محسوب می شود، بمب افکن های هسته ای را در خود جای داده است و دستکم شش هزار نظامی آمریکایی در آن مستقر هستند.

آمریکا رهگیرهای تاد را در گوام مستقر کرده و هدف از این کار، مقابله با حمله ای موشکی از سوی کشوری چون کره شمالی است.

تاد یک سیستم دفاع موشکی مستقر روی زمین است که برای سرنگون کردن موشک های بالستیک کوتاه برد و میان برد و موشک هایی با برد سه هزار تا پنج هزار و 500 برد طراحی شده است.

 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.