نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 24994
تاریخ انتشار: 1396/05/26 - 09:28:26

افزایش 9 درصدی نرخ تاکسی‌های بجنورد/ تأیید استعفای شهردار بجنورد به جلسه آینده شورا موکول شد

افزایش 9 درصدی نرخ تاکسی‌های بجنورد/ تأیید استعفای شهردار بجنورد به جلسه آینده شورا موکول شد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، شب گذشته دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد که طی آن افزایش 9 درصدی نرخ تاکسی‌های شهر مرود تصویب اعضای شورا شهر قرار گفت. همچنین کیوان دژهوت شهردار بجنورد نیز اقدام به اعلام استعفای خود کرد که البته مورد موافقت اعضای شورا قرار نگرفت و به جلسه بعدی موکول شد. آغاز به کار طرح پارکبان از 14 روز آینده و همچنین احداث دو ایستگاه دوچرخه شهری نیز از دیگر مصوبات این جلسه شورای شهر بود که در ادامه می خوانید.

 

افزایش 9 درصدی نرخ تاکسی ها

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد از موافقت اعضای شورا با افزایش 9 درصدی نرخ کرایه تاکسی در مرکز استان خبر داد.

نقیب در این جلسه که با محوریت تبادل تجربیات و اندیشه‌ها و با حضور اعضاء ادوار گذشته شورا و اعضای منتخب پنجمین دوره شورای شهر برگزار شد اظهار داشت: این افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها باهدف رفاه حال مردم انجام گرفت و بر اساس آن قرار است.

وی افزود: این افزایش نرخ در بعضی از مسیرها به کاهش کرایه و در بعضی دیگر از مسیرها به افزایش کرایه منجر می‌شود اما در مجموع 9 درصد به نرخ کرایه تاکسی‌ها منجر می‌شود.

 

استعفای شهردار

شهردار بجنورد نیز در ادامه گفت: من در این مدت تمام تلاش خود را برای شهرداری مرکز استان انجام دادم و اکنون می‌خواهند استعفای خود را در شورای چهارم بدهم.

کیوان دژهوت با بیان اینکه استعفای وی در راستا تسریع در کارهای شورای پنجم است اظهار داشت: سال ۹۲ یکی از اعضای دوره سوم، پیش از شروع دوره چهارم به اتاق بنده آمد و گفت اگر می‌خواهی در دور آینده شهردار بمانی، پیش از آغاز به کار شورای جدید با اعضای دور چهارم ارتباط برقرار کن.

دژهوت تصریح کرد: بنده پیشنهاد این عضو را رد کردم چراکه من ازنظر اخلاقی به شورای سوم پایبند بودم و ایجاد ارتباط با شورای چهارم در زمان فعالیت دور سوم، غیراخلاقی بوده است؛ اکنون نیز چنین کاری نمی‌کنم و با پایان شورای چهارم استعفا می‌دهم.

اعظم السادات افشین فر نیز گفت: آقای دژهوت حق دارد استعفای خود را به شورایی بدهد که او را به‌عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند.

همچنین حسین نقیب عنوان کرد: من با استعفای آقای دژهوت مخالفم چراکه کارهای شهرداری در روزهای آینده ناتمام می‌ماند.

در پایان اعضای شورا تأیید استعفای شهردار را به جلسه آینده موکول کردند.

 

اجرای مجدد طرح پارکبان از 14 روز آینده

نقیب به رأی اعضای شورا برای فعالیت مجدد پارکبان در بجنورد اشاره کرد و گفت: بر اساس رأی اعضای شورا، طرح پارکبان از 14 روز دیگر مجدداً فعالیت خود را آغاز می‌کند تا تأثیری مثبت در کاهش معضل کمبود جای پارک و همچنین ترافیک مسیرهای اصلی شهر داشته باشد.

این طرح نیز بارأی همه اعضای حاضر به تصویب رسید.

 

عدم حضور اعضای دوره پنجم علی‌رغم دعوت

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر که اعضای دوره پنجم نیز دعوت بودند، هیچ‌یک از منتخبین به‌جز یک عضو، در جلسه حضور نیافتند.

افشین فر در جلسه فوق‌العاده شورا، با موضوع تبادل تجربیات، آرا و اندیشه‌ها و با حضور اعضاء ادوار گذشته شورا، اعضای منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، شهردار برگزار شد اظهار داشت: در دوره گذشته نیز این جلسه برگزار شد و اعضای دوره چهارم و دور سوم حضور داشتند.

وی افزود: در جلسه امروز از اعضای دوره پنجم تنها آقای باغچقی حضور داشت.

رییس کمیسیون حقوقی و پیگیری شورای شهر درباره عدم حضور اعضای دوره پنجم تصریح کرد: در دوره سوم، از زمان اعلام نتایج انتخابات تا آغاز به کار دوره چهارم حدود ۱۰ جلسه با اعضای دوره چهارم برگزار کردیم اما جلسه امروز نخستین جلسه مشترک با اعضای دوره پنجم است.

رضا فیروزه افزود: این موضوع نقطه‌ضعفی برای شورای چهارم است. از این لحاظ اعضای دوره پنجم حق‌دارند که به جلسه نیایند.

فیروزه درباره بودجه‌های سالانه در شورای چهارم گفت: در این چهار سال یک مشکل بزرگ داشتیم که باید برای مردم رفع ابهام شود.

فیروزه عنوان کرد: در سال ۹۲ شهرداری را از آقای دژهوت گرفتیم بدهی نداشت اما در سال ۹۴ که دوباره به ایشان بازگرداندیم، ۷۰ میلیارد تومان بدهی داشت.

وی افزود: این مشکل در دوره چهارم وجود داشت و بیشترین حاشیه‌ها را برای ما ایجاد کرد؛ شهردار کنونی در دو سال اخیر حدود ۱۰ میلیارد تومان از بدهی‌ها را پرداخت کرده که تفاوت شیوه و سطح مدیریت مشهود است.

عباس ابوالحسنی، عضو دوره نخست شورای شهر بجنورد که به‌عنوان میهمان ویژه در جلسه حضور داشت گفت: در سال‌های اخیر شهرداری دچار بحران شده بود که دوره چهارم به کمک آقای دژهوت توانستند آرامش را به شهرداری بازگردانند.

انتهای پیام/ حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.