نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 25006
تاریخ انتشار: 1396/05/26 - 16:39:00

رونمایی از سایت شوراياوران در مشهد

از سایت شوراياوران به منظور استفاده از خرد جمعی و با امکان دسترسی آسان آحاد مختلف مردم و نخبگان جامعه در مشهد رونمایی شد.
رونمایی از سایت شوراياوران در مشهد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سید کمال سروی ها، در آیین رونمایی از سایت شورایاوران که در محل تالار شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه اقدام به ایجاد چنین سامانه‌ای بسیار خوب است و امیدواریم بهره کافی از این سامانه را تمام زائرین و مجاورین بارگاه منور رضوی ببرند، افزود: استفاده از ظرفیت های مردمی و نظرات آنان از شورای سوم شهر در دستور کار قرار گرفت و به دنبال این بودیم تا نخبگان را در کمیسیون های مختلف درگیر کنيم.

سروی ها با بیان اینکه در همین خصوص اطلاعیه‌ای صادر شد و پیرو آن بیش از 220 نفر از نخبگان، مدیران و اساتید دانشگاه با شورا ارتباط گرفتند و پیشنهادات آن ها دریافت شد، تصریح کرد: شورا در صدد بود تا این امر را نهادینه سازد و این ارتباط را اثربخش‌تر کند.

وی افزود: همزمان با آغاز به کار شورای چهارم شهر مشهد، با بخش پژوهش های شورا وارد گفتگو شدیم؛ کارگروه های پژوهشی مختلفی در همین خصوص ایجاد شد و نخبگان و مدیران اجرایی فعال در عرصه های مختلف در آنها مشغول فعالیت شدند.

سروی ها با بیان اینکه این کارگروه های پژوهشی در کنار کمیسیون های شورا قرار گرفتند و کار به گونه‌ای اثرگذار شد که حدود 20 عنوان ارائه شده توسط نخبگان بدون تغییر در کمیسیون ها و صحن علنی به تصویب نمایندگان مردم رسید،‌ خاطرنشان کرد: در این کمیسیون ها علاوه بر نخبگان، از مشاوران جوان نیز دعوت بعمل آمد و از ظرفیت آنها نیز استفاده شد.

وی افزود: سامانه شورایاوران به همت گروه مشاوران جوان شهرداری طراحی شد و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد نیز آن را تکمیل کرد؛ با حمایت اعضا شورا این سامانه فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرد و هم‌اکنون شاهد رونمایی از این سامانه هستیم.

رئیس شورای شهر مشهد ضمن تاکید بر لزوم دسترسی آسان آحاد مختلف مردم به این سامانه، گفت: باید نخبگانی که مطالعات، اطلاعات یا تدریس در عرصه مشخصی دارند از طریق این سامانه در مدیریرت شهری نقش ایفا کنند و این امر بسیار با ارزش است.

سروی ها خاطرنشان کرد: هنگامی که در کمیسیون های شورا افراد نخبه‌تر و قوی‌تری حضور دارند باید فضایی فراهم کنیم که از خرد جمعی آن ها بهره ببریم، افزود: اتحادیه‌ها، سازمان های مردم نهاد، NGO ها و ... نقش بسیار پررنگ و مفیدی در مدیریت شهری می‌توانند ایفا کنند.

وی مشهد را پیشگام دیگر کلانشهرهای ایران در زمینه بهره‌گیری از توانایی های نخبگان و راه‌اندازی سامانه شورایاوران دانست و گفت: با فعال شدن این سایت شاهد یک جهش در مدیریت شهری خواهیم بود؛ با فراگیر شدن و استفاده از ظرفیت نخبگان در کنار کمیسیون های شورا، اتفاق مبارکی روی خواهد داد.
سروی ها تصریح کرد: هرچه بتوانیم از نخبگان و آحاد مردم در مدیریت شهری استفاده کنیم و بسترسازی های لازم را در این زمینه انجام دهیم، فعالیت های ما موثرتر خواهد بود و در غیر اینصورت باخته‌ایم.

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به نقش پررنگ مرکز پژوهش های شورای شهر در راه‌اندازی این سامانه و بکارگیری از ظرفیت نخبگان، گفت: شورای شهر زمانی موفق خواهد بود که مصوباتی عمیق و اجرایی داشته باشد؛ با تحقق این مهم، شهری آباد و روان خواهیم داشت.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.