نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 25010
تاریخ انتشار: 1396/05/26 - 17:57:26

ورود اولین کاروان زائران قطری به خاک عربستان

پس از این که تنها گذرگاه زمینی قطر با عربستان در دو ماه گذشته بسته شده بود با بازشدن آن به دستور پادشاه عربستان امروز (پنجشنبه) اولین کاروان از زائران قطری وارد خاک عربستان شدند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اداره گذرنامه عربستان اعلام کرد که پس از صدور مجوز ورود حجاج قطری به خاک عربستان و باز شدن گذرگاه زمینی، تاکنون 100 نفر از زائران قطری، از این طریق گذرگاه سلوی وارد عربستان شدند.

هدف از بازگشایی گذرگاه «سلوی» فراهم کردن امکان ورود اتباع قطری به عربستان برای انجام مناسک حج تمتع عنوان شده است. این حکم، همچنین زائران قطری را از انجام بازرسی‌‌های الکترونیکی معاف می‌کند.

رسانه‌های عربستان گزارش دادند، ملک سلمان همچنین هواپیماهایی را برای انتقال زائران قطری با هزینه شخصی خودش راهی این کشور کرده است.

حکم ملک سلمان بعد از میانجی‌گری 'شیخ احمد بن عبدالله بن جاسم آل ثانی' شاهزاده قطری که با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کرده بود، صادر شده است.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر پیشتر گفته بود که اقدام عربستان در باز و بسته کردن مرز سلوی برای عبور حجاج با انگیزه سیاسی صورت گرفته است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر روز پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد96 ) با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، ونزدیکی به ایران، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند..

وزارت خارجه قطر با رد همه این اتهامات تاکید کرد که این سه کشور با همکاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی ما هستند.

 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.