نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس علمی فناوری | کد خبر: 25022
تاریخ انتشار: 1396/05/28 - 11:12:41

راه اندازی اولین دادگاه اینترنتی جهان در چین

اولین محکمه اینترنتی جهان برای رسیدگی به دعاوی و تخلفات ذیربط به صورت آنلاین، در شهر هانگجو در شرق چین راه اندازی شد.
راه اندازی اولین دادگاه اینترنتی جهان در چین,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل از ایرنا، گشایش این دادگاه در استان «جه جیانگ» چین در شرایطی صورت می گیرد که منازعات در این شبکه جهانی به سرعت رو به گسترش است.

 بخصوص در چین که نزدیک به 700 میلیون نفر به اینترنت از طریق تلفن های همراه مشترک هستند، باعث شده تا مسئولان قضایی این کشور راه اندازی چنین دادگاهی را ضروری بدانند.

 تارنمای «یی سی» چین روز شنبه اعلام کرد که دعاوی و منازعات اینترنتی در چین رو به افزایش است و برای رسیدگی به آن چنین دادگاهی راه اندازی شده است.

 بر اساس اعلام مسئولان استان «جه جیانگ»؛ گروهای حقیقی، حقوقی، مدنی، شرکت ها، نهادهای دولتی و اداری می توانند دعاوی خود را در این دادگاه طرح کنند.

 دولت مرکزی چین سه ماه قبل طرح راه اندازی این دادگاه را که در جهان بی نظیر توصیف شده، به تصویب رساند.

 شمار زیادی از شرکت ها، بخش های قضایی و حقوقی و نهادهای مدنی کشور چین از این اقدام دولت تقدیر و خاطر نشان کرده اند که وجود این محکمه باعث حل و فصل بسیاری از چالش های حقوقی خواهد شد.

 برخی از شرکت های اینترنتی چین پیشتر مجبور بودند دعاوی خود را در دادگاه های معمولی مطرح کنند اما حالا می توانند به صورت آنلاین به دادگاه مراجعه نمایند.

 شمار زیادی از شرکت ها که در چین به مشتریان خود خدمات رایانه ای می دهند با موارد فراوانی از شکایات از سوی آنان روبرو هستند.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.