نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 25032
تاریخ انتشار: 1396/05/28 - 16:49:06

استعفای یکی دیگر از مشاوران ویژه ترامپ

کارل ایکان، میلیاردر سرمایه گذار سرشناس آمریکایی که به عنوان مشاور ویژه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فعالیت داشت اعلام کرد که از این سمت کناره‌گیری می‌کند.
استعفای یکی دیگر از مشاوران ویژه ترامپ,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، به نوشته روزنامه فایننشیال تایمز، او جدیدترین مورد از تاجران سرشناسی است که ارتباطشان را با دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قطع می‌کند.

ایکان گفت که برخلاف یکسری مدیران و تاجران سرشناس دیگر که چند روز پیش در واکنش به موضع دونالد ترامپ در قبال خشونت‌های نژادپرستان سفیدپوست از گروه مشاوران ترامپ کنار رفتند، او صرفا به خاطر این کنار می‌رود که "نزاع حزبی" و پرسش‌ها درباره تعارض منافع باعث انحراف دولت از فعالیتش نشود.

ایکان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا که در وب‌سایتش منتشر شد کسب هرگونه سود و منافع از این سمت را رد کرده و گفت که این سمت وی هرگز رسمی نبوده یا ربطی به سیاست گذاری نداشته است.

وی گفت: برخلاف توهمات یکسری منتقدان دموکرات، من هرگز به اطلاعات محرمانه دسترسی نداشته یا از سمتم منفعتی نبردم و معتقد نیستم که این سمت من موجب تعارض منافع شده باشد.

اوایل سال جاری میلادی چندین سناتور دموکرات آمریکا تقاضا کرده بودند که آژانس‌های فدرال درباره تجارت‌های یک شرکت انرژی متعلق به ایکان به سبب کشف هرگونه تعارض منافع تحقیقات انجام دهند.

 

انتهای پیام/ ایسنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.