نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 25042
تاریخ انتشار: 1396/05/29 - 09:40:09

افزايش يك طبقه بلندتر می‌شود/ مخالفت با استعفاي شهردار بجنورد

در جلسه روز گذشته شوراي اسلامي شهر بجنورد با استعفاي دژهوت، شهردار بجنورد مخالفت شد و همچنین افزایش تراکم یک طبقه‌ای در ساختمان‌های بجنورد به تصویب رسید.
افزايش يك طبقه بلندتر می‌شود/ مخالفت با استعفاي شهردار بجنورد,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، رييس كميسيون حقوقي شوراي اسلامي شهر بجنورد در حاشيه جلسه درباره طرح افزايش یک طبقه گفت: ازآنجایی‌که در بدو شروع به فعالیت دوره چهارم، تهیه و تنظیم طرح افزایش طبقات را خودم به عهده گرفتم و مدت‌ها به‌طورجدی موضوع دنبال شد.

وی افزود: در هفته گذشته در جلسه کمیته فنی شهرسازی که با حضور بنده و شهردار و معاونین و شهرداران مناطق و سایر مدیران شهرسازی تشکیل شد؛ با افزایش یک طبقه در تمامی معابر در ۱۳ محله موافقت شد.

فیروزه تصریح کرد: این مصوبه در صورت تائید در کمیسیون ماده پنج، شکل اجرائی به خود خواهد گرفت؛ از رئیس شورای آینده انتظار دارم باقوت تمام از این مصوبه دفاع نماید.

 

مخالفت با استعفاي شهردار بجنورد

فيروزه همچنین درباره استعفای دژهوت عنوان کرد: با استعفاي شهردار مخالفت می‌کنیم چراكه با پایان کار دوره چهارم شوراها در سراسر کشور، مطابق قانون، خاتمه کار شهرداران نیز فرامی‌رسد مگر اینکه شهردار تمایل به ماندن داشته باشد و شورای دوره پنجم هم‌نظر به ابقاء ایشان داشته باشد.

رضا فیروزه اظهار داشت: لذا ازآنجایی‌که مهندس دژهوت استعفای خودش را تقدیم شورا نموده و تمایلی به ماندن در سمت شهردار ندارد و از طرفی با قبول استعفای ایشان لازم است که سرپرست تعیین شود و این اقدام در سه روز باقی‌مانده منطقی نخواهد بود و همین‌طور به‌نوعی مداخله در تصمیم اعضای جدید تلقی می‌شود، لذا با استعفای ایشان در جلسه مخالفت و مقرر شد که ایشان وظایف محوله را تا اول شهریور که شروع بکار منتخبین محترم دوره پنجم هست عهده‌دار باشند.

فیروزه تصریح کرد: به‌این‌ترتیب هم پیام استعفای ایشان که رغبتی به ماندن ندارد مشخص است و هم اینکه به‌طور قانون و اخلاق وظیفه‌داریم که به تصمیم اعضای شورای پنجم احترام بگذاریم و بدون اینکه معذوریتی در انتخاب چندروزه سرپرست به وجود آید خودشان نسبت به انتخاب سرپرست و شهردار که حق قانون آن‌ها است، اقدام نمایند.

اعضا پس از گفت‌وگو دراین‌باره اعضا با ماندن شهردار تا پایان دوره چهارم موافقت کردند.

 

شهروند نمونه و بلواری در بجنورد به نام پروفسور سميعي

نایب‌رییس شوراي اسلامي شهر بجنورد نيز در اين جلسه گفت: پروفسور سميعي در تاريخ ١١ شهريور امسال به بجنورد می‌آید و براي قدرداني از ايشان تصميم داريم تا خياباني را به نام وي نام‌گذاری كنيم و همچنين عنوان شهروند نمونه افتخاري را به وي اعطا كنيم.

سید جلیل كشميري اظهار داشت: دليل اين اقدامات شوراي شهر، بازيد وي از مراكز بيمارستاني، افتتاح بخشي در بيمارستان امام حسن و همچنين دیدارهای وي با مسئولان استاني است.

وي افزود: خيابان پيشنهادي براي نام‌گذاری نيز مشخص شده است؛ بلوار خروجي جاده اسفراين به سمت دانشگاه دولتي بجنورد را پيشنهاد داده‌اند.

پس از گفت‌وگو اعضا، هر دو پيشنهاد رأی آورد و تصويب شد.

انتهای پیام/ حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.