نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 25368
تاریخ انتشار: 1396/06/15 - 14:47:01

استاندار خراسان رضوی در قوچان، مطرح کرد:

هدف گذاری برای ایجاد ۱۶۰ هزار شغل در استان

استاندار خراسان رضوی از هدف گذاری برای ایجاد 160 هزار فرصت شغلی جدید در این استان طی سالجاری با کمک بخش خصوصی ، تعاونی‌ها ، شرکت‌های دانش بنیان ، دانشگاهیان و غیره خبر داد .
 هدف گذاری برای ایجاد ۱۶۰ هزار شغل در استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان ظهر سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقامتی استان در قوچان افزود: سال گذشته صد هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی انجام شد که اگر سرمای پاییزه ، بی وقت نبود به بالای 150 هزار شغل می‌رسید.

رشیدیان تصریح کرد: یکی از مشخصات اقتصاد مقاومتی مقاوم سازی سیستم‌های تولیدی در برابر همه تکانهای داخلی و خارجی است که باید پیش بینی و برنامه ریزی در این زمینه صورت بگیرد .

استاندار خراسان رضوی اقتصاد مقاومتی را راه چاره نجات اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: این موضوع بایددر شهرستان قوچان به خوبی محقق شود .تولید و اشتغال از اولویت‌های دولت دوازدهم است و شخص رئیس جمهور بر این موضوع و ایجاد ظرفیت‌های اشتغال مناسب برای جوان تاکید دارد.
رشیدیان یادآورشد : ابتدا باید توزیع منطقه‌ای برنامه ریزی تا شهرستان‌های مختلف بدانند چه باید انجام دهند و در حوزه بخشی از جمله کشاورزی، دامداری ، صنعت ، اصناف ، گردشگری ، خدمات دانش بنیان ، ICT ، IT نیز باید برنامه ریزی‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه در طی چند ماه اول سال جاری 8 هزار فرصت شغلی در شرکت‌های وابسته به ITو ICT ایجاد شده است تاکید کرد : در قوچان نیز این ظرفیت در حوزه دانشگاهی وجود دارد که میتوان آن را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرد .

استاندار خراسان رضوی ادامه داد : برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند حمایت‌های همه بخش‌ها و قوا ، دستگاهها ، سازمانها فرهنگ سازی توسط رسانه ، استفاده از پتانسیل سخترانان و ائمه جمعه در راستای عملی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی داریم.

وی اضافه کرد : در حوزه توسعه اقتصادی و پویا کردن اقتصاد مقاومتی هرکس که کشور، ملت و عزت آن را دوست دارد به دور از هر گونه نگاه سلیقه‌ای باید متناسب با شان مردم به این حوزه کمک کند .

رشیدیان خراسان رضوی را با ظرفیت‌های مناسب و مزیت‌های فوق العاده در حوزه زمین ، معادن ، گردشگری ، صنعت ، پول ، نیروی انسانی و ... دانستن و تاکید کرد : تنها مشکل موجود در نحوه ارتباط و هماهنگی میان این مجموعه‌ها است .

وی با بیان اینکه توانمند سازی ، آموزش و ارتقا ظرفیت‌های علمی از ضرورتهاست افزود : نیروهای نیازمند کار آموزش‌های لازم برای انجام کار فنی و تولیدی را ندارند که باید در این زمینه تلاش شود.

وی اظهار کرد: درقوچان باید به نیاز بازار داخلی و خارجی توجه شود تا تولیدات متناسب با بازار ساماندهی و جهت داده شود که سهم بیشتری از بازار و درآمد را به خود اختصاص دهند .

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ایجاد مجلس مشورتی بانوان که از ظرفیت 50 درصدی جامعه استفاده میکند گفت : بانوان پس از پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف نظام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را بروز دادند .

وی افزود : ازاین مجلس مشورتی میتوان در موضوعات اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی بانوان بهره برد که استفاده از این ظرفیت می‌تواند نرخ بیکاری بانوان را کاهش دهد.

رشیدیان سازمان‌های مردمی در سطح استان را با ظرفیت خوب و بیان کرد: مردم در این حوزه همراهی خوبی دارند که باید در حمایت از سرمایه گذاری برای حوزه اشتغال و تولید مشارکت با مردم داشت .

وی تاکید داشت : چشم اندازها مشخص و نحوه تعامل و ارتباط در حوزه‌های مختلف توسط معاونت‌ها به صورت دستور العمل درآمده و به فرماندار شهرستان ابلاغ میشود تا به اهداف تعیین شده برای 160 هزار فرصت شغلی در استان در مدت زمان مشخص برسند .

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی باید قدم‌های بلندی برداشته شود تا شهرستان قوچان به نرم استانی برسد گفت : در حال حاضر شرایط خوبی را در قوچان تجربه نمیکنیم و این شهر نسبت نرخ مشارکت و اشتغال در نرم پایینی قرار دارد که نیازمند توجه بیشتر است .

وی کاهش جمعیت شهرستان در سرشماری سال ۹۵ نسبت به سال ۹۰ را نقطه خطر خواند و افزود : باید تلاش شود از فرصت‌های ذاتی شهرستان به نحوی استفاده شود که مردم در سرزمین خودشان به فعالت و اشتغال بپردازد .

وی ادامه داد: در سال گذشته استان خراسان رضوی ۱۶ درصد اشتغال کشور را ایجاد کرد که با مشارکت همه دستگاه‌ها به ویژه بانک‌ها جهشی در این حوزه رخ داد و باید در سال ۹۶ رشد بیشتری داشته باشد.

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.