سرویس ورزشی | کد خبر: 25529
تاریخ انتشار: 1396/06/25 - 13:19:03

نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشور خبر داد؛

دعوت از مدرس خارجی طناب زنی در نیمه دوم امسال

رقابت های کشوری طناب زنی به مدت 3 روز در بجنورد با حضور نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشوربرگزار شد .
دعوت از مدرس خارجی طناب زنی  در نیمه دوم امسال,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در حاشیه برگزاری این رقابت ها دعوت از مدرس خارجی طناب زنی  در نیمه دوم امسال را جزء مهمترین رویداد های ملی این رشته ورشی عنوان کرد.

میترا روحی  اظهار داشت:سطح کیفی مسابقات به نسبت دوره های قبلی ارتقاء یافته است .

به گفته وی برگزاری کلاس داوری درجه 2 و مدرسی طناب زنی در طی سال گذشته و امسال تا حدودی به ارتقاء سطح کیفی بازیکنان کمک کرده است.

وی تاکید کرد: افزایش تعداد تیم های شرکت کننده می تواند سبب ارتقاء سطح این ورزش شود.

وی به میزبانی خراسان شمالی اشاره کرد و اظهار داشت:امکانات و فضای مسابقه از نظر فنی استاندارد های لازم را داشت و برگزاری مسابقات در چنین سطحی قابل توجه و مناسب است.

به گفته وی با هماهنگی و تفاهم نامه  دانشگاه فرهنگیان و فدراسیون در نظر داریم طناب زنی در خوابگا هها راه اندازی شود و یک دوره توجیهی ویژه مربیان برگزار شود با توجه به اینکه در مراکز دانشگاهی اکثرا بومی هستند کمک به رشد و ارتقای این رشته ورزشی می  شود.

وی به حضور بازیکنان خراسان شمالی اشاره کرد و اظهار داشت:هر زمان که خراسان شمالی اعلام کند کلاس داوری و مربیگری این ورزش به استان داده خواهد شد و مطمینا افزایش تعداد مربیان سبب ارتقاء کیفیت این ورزش می شود.

در ادامه دبیر انجمن طناب زنی فدراسیون ورزش های همگانی نیز اظهار داشت:هفتمین دوره رقابت های کشوری طناب زنی ویژه دختران و نهمین دوره آن ویژه پسران به میزبانی خراسان شمالی در دو رده سنی زیر 14 سال و بالای 14 سال به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

نیتا شفیعی اظهار داشت:12 داور خانم و 3 کادر اجرایی از سراسر کشور در این رقابت ها حضور دارند و مسابقه در 9 ماده انفرادی و تیمی برگزار می شود.

شفیعی از مهمترین برنامه های پیش روی این فدراسیون به برگزاری داوری درجه 2 بین المللی  و مربیگری درجه 2  در دی ماه و بهمن ماه اشاره کرد.

 

نداشتن منبع درآمد و نا شناخته بودن این ورزش

وی از مشکلات این انجمن به نداشتن منبع درآمد و نا شناخته بودن این ورزش اشاره کرد و افزود:با وجود تمام مشکلات مالی این هیئت در رقابت های آسیایی 2013 دختران بالای 14 سال مقام ششم و در بخش پسران نیز در رده سنی زیر 14 سال مقام پنجم از بین 21 تیم شرکت کننده را به خود اختصاص داد.

رئیس هیئت ورزش های همگانی خراسان شمالی نیز در ادامه اظهار داشت:2 ماه است که پیگیری های لازم برای برگزاری این مسابقه با برگزاری بیش از 30 جلسه با ارگان های متعدد انجام شده است.

مجید جودت تصریح کرد:تمام ارگان ها پای کار آمده اند و برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات همکاری کردند.

به گفته وی کمیته استعداد یابی در هیئت به طور مستقل کمک به جذب استعداد ها کرده است.

جودت افزود:در نظر داریم با برگزاری دوره مربیگری طناب زنی تعداد مربیان را از نظر سطح کمی ارتقا دهیم.

 

برگزاری رقابت های کشوری یوگای آقایان

وی از برگزاری رقابت های کشوری یوگای آقایان  در آذر ماه امسال خبر داد وابراز امیدواری کرد تا برگزاری هر چه بهتر این رویداد کشوری شاهد رشد و ارتقاء ورزش در استان باشیم.

انتهای پیام/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.