سرویس سیاسی | کد خبر: 25673
تاریخ انتشار: 1396/07/01 - 11:31:07

امام‌جمعه بجنورد:

دوران هشت سال دفاع مقدس در حقیقت بازخوانی واقعه عاشوراست

 دوران هشت سال دفاع مقدس در حقیقت بازخوانی واقعه عاشوراست,

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس در حقیقت بازخوانی واقعه عاشور است زیرا که رزمندگان اسلام همانند یاران امام حسین (ع) از جان‌مایه گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه به نقل ازایرنا،حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز خراسان شمالی اظهار کرد: رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی در عملیات با سربندهای یا حسین (ع) یا زهرا (س) در مقابل دشمنان ایستادند، آنان با یا حسین‌ها جان‌فشانی می‌کردند و در مقابل دشمن می‌ایستادند.

وی افزود: اگر رزم رزمندگان، خون شهدا و اسارت اسیران نبود امروز عزت و اقتدار نداشتیم، ایران اسلامی هم‌اکنون در دایره‌ای از آتش در امنیت قرار دارد.

وی به سخنان رهبری در جمع نیروهای انتظامی اشاره و تصریح کرد: به فرموده رهبری ما بازیچه ابرقدرت‌ها نیستیم، روی پای خود می‌ایستیم، ما که پای رفتن داریم زیرا که باید به عصای دشمن تکیه کنیم.

وی در خصوص بر جام هم گفت: رهبری بارها به این امر تاکید کرده‌اند که طوری قرارداد تنظیم شود که دشمن سوءاستفاده نکند و همچنین تفسیر به نفع خود نیز نداشته باشد، اگر آنان برجام را بر هم زنند آبروی بین‌المللی را نیز خواهند برد دیگر هیچ‌کس به تعهدات و قراردادهای بین‌المللی اعتماد نمی‌کند.

وی گفت: هم‌اکنون حتی نخبگان آمریکا نیز از سخنان ترامپ اظهار شرمندگی دارند، رئیس‌جمهوری به ترامپ که ملت ایران را تهدید کرد و مورد اهانت قرارداد، پاسخ‌های خوبی داد.

وی اظهار کرد: سخنان جاهلانه، ابلهانه و غیرواقع‌بینانه آمریکا بی‌پاسخ نمی‌ماند، یاوه‌گویی‌ها پاسخ داده می‌شود.

امام‌جمعه بجنورد بابیان اینکه آمریکا در کشورهای مختلف ازجمله عراق و سوریه پول خرج کرد اما امروز می‌بیند دستش خالی است، جواب مردم خود را نمی‌تواند بدهد تا آنان را آرام کنددست به هر کاری می‌زند.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: همان‌طور که حضرت ابراهیم در وسط آتش قرار داشت اما در امنیت بود، ایران اسلامی نیز در وسط آتش قرارگرفته اما در امنیت است.

وی بابیان اینکه حاجیان امسال حج خوبی داشتند افزود: اما متأسفانه سم‌پاشی‌ها بود که باعث شد عده‌ای فیش خود را بفروشند و نویت خود را از دست بدهند.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون فضای شهر باید نشان از محرم باشد افزود: متأسفانه در سطح شهر بجنورد بی‌نظمی وجود دارد و بنرها و تبلیغات بی سروسامان است، حساب‌وکتاب ندارند.

وی از نبود شهردار نیز انتقاد کرد و گفت: شهر شهردار ندارد شورای شهر در این خصوص بجنبد.

امام‌جمعه بجنورد بابیان اینکه باید فضای شهر را عاشورایی کنیم افزود: شنیده‌شده با جایگاه‌هایی که از مردم پذیرایی می‌شود و آب می‌دهند برخورد می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فضاهای مجازی اشاره‌ای کرد و افزود: متأسفانه در برخی کانال‌ها نسبت به برنامه‌ها و هزینه کردن در ایام محرم انتقاد شده است که چرا پول برای گریه کردن خرج می‌کنید، برای یتیمان هزینه کنید.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: مردم ایران برای تمامی حوزه‌ها هزینه می‌کنند به یتیمان و نیازمندان اطعام می‌دهند و درعین‌حال آیین‌های محرم را نیز گرامی می‌دارند.

وی گفت: در این شبکه‌ها چه اقداماتی انجام می‌دهند، می‌خواهند محرم را از ما بگیرند، اصل اسلام را نشانه گرفته‌اند، هم‌اکنون باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.