سرویس اقتصادی | کد خبر: 25677
تاریخ انتشار: 1396/07/01 - 12:56:32

۸۰ درصد از اراضی خراسان شمالی تحت تأثیر خشک‌سالی قرارگرفته است

۸۰ درصد از اراضی خراسان شمالی تحت تأثیر خشک‌سالی قرارگرفته است,

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد از عرصه‌ها و اراضی کشاورزی در استان تحت تأثیر خشک‌سالی قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدجواد تشکری در گفت‌وگو با خبرنگارما اظهار داشت: طی بررسی‌های مختلف در سال‌های اخیر ۳۳.۵ درصد از اراضی استان تحت تأثیر خشک‌سالی شدید و ۴۵ درصد از اراضی استان تحت تأثیر خشک‌سالی متوسط قرارگرفته است و فقط ۲.۲ درصد از استان دارای وضعیت نرمان است.

وی بابیان اینکه این تأثیر خشک‌سالی اثر قابل‌توجهی بر تولیدات گیاهی در استان داشته است، افزود: طی سال‌های اخیر براثر خشک‌سالی و کاهش شدید بارندگی تولید بسیاری از محصولات در استان کاهش داشته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: طی سال گذشته در استان ۴۰ درصد کاهش بارندگی داشتیم و ازلحاظ بارندگی جزء استان‌های خشک در کشور هستیم.

تشکری خاطرنشان کرد: از فروردین امسال تاکنون میزان بارندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است.

 وی بابیان اینکه طی این سال‌ها به دنبال اصلاح کشت در استان هستیم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با استفاده از رقم بذرهای اصلاح‌شده و مرغوب بهره‌وری تولید محصولات را بالا ببریم.

وی با اشاره به کاهش تولید گندم امسال، نسبت به سال گذشته، گفت: سال گذشته خرید گندم از کشاورزان در استان به ۱۶۰ هزار تن رسید اما امسال کاهش این محصول را شاهد بودیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی افزود: به همین منظور برای کشت پاییزه بیش از ۵۰ درصد از اراضی در استان از بذر اصلاح‌شده بین کشاورزان توزیع و کشت‌شده است.

انتهای پیام/ نعمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.