سرویس بین المللی | کد خبر: 25959
تاریخ انتشار: 1396/07/17 - 15:12:57

موگرینی: همه مسئولیم برجام را حفظ کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی برای نشست اتمی ایتالیا گفت که همه باید از تمام توافقات بین‌المللی در عدم اشاعه هسته‌ای محافظت کنند.

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی برای نشست اتمی ایتالیا گفت که همه باید از تمام توافقات بین‌المللی در عدم اشاعه هسته‌ای محافظت کنند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشستی در ایتالیا گفت دانش هسته‌ای نقشی کلیدی برای توسعه دارد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی برای این نشست ضمن عذرخواهی از نبودن در این کنفرانس هسته‌ای در ایتالیا گفت همه باید از تمام توافقات بین‌المللی در عدم اشاعه هسته‌ای محافظت کرده و سعی کنند آن‌ها را گسترش دهند.

موگرینی گفت توافق اتمی با ایران بدون اتحادیه اروپای قوی ممکن نبود. وی افزود که اروپایی‌ها تمام توان خود را برای صلح به کار بردند و این برای موفقیت مذاکرات حیاتی بود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، قدرت همکاری بین المللی در کنار دیپلماسی و گفت‌وگو، جلوی افزایش قدرت اتمی خطرناک را گرفت.

موگرینی گفت، در تمام این مدت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرای برجام از سوی ایران را زیر نظر داشت و تایید می‌کند ایران تعهداتش را بر‌اورده کرده است و آژانس ضمانتی برای همه است.

وی همچنین بیان داشت، توافق اتمی ایران، به یک یا چند کشور مربوط نیست و به همه جهان و به همه ما مربوط است و ما وظیفه داریم و مسئولیم که توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنیم.

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.